2008-09-29
Manufaktura dźwięku

11 października w Gliwicach odbędzie się pierwsza edycja przeglądu ciekawych młodych zespołów z naszego regionu pod nazwą "Manufaktura Dźwięku". Zapraszamy do poprzemysłowych przestrzeni Starej Fabryki Drutu przy ulicy Dubois 22 na cały dzień koncertów. Jako gwiazda wieczoru zagra zespół Mitch & Mitch, ich występ poprzedzi występ gliwickiej Papilli, zaczynamy już o 15.30.

mitch

Do konkursu głównego zostali zakwalifikowani i wystąpią 11 października:

Lucky Loosers (brak myspace)
Clin’t Eastwood www.myspace.com/clinteastwoodtheband
6 Trainers www.myspace.com/6toal
Don’t be a Poor Person www.myspace.com/dontbeapoorperson
Cropla www.myspace.com/cropla

PROGRAM:
15.30 Cropla
16.15 6 Trainers
17.00 Don’t be a Poor Person
17.45 Lucky Loosers
18.30 Clin’t Eastwood
19.30 Papilla
20.15 ogłoszenie wyników oraz koncert laureata przeglądu
21.00 Mitch & Mitch

BILETY:
Cena: 15 zł
Od 1 do 10.X bilety do kupienia w sekretariacie (pok.27) GCE Halogen przy ul.Barlickiego 3 od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 15.00
W dniu przeglądu bilety będą do kupienia w Starej Fabryce Drutu.

WIĘCEJ INFORMACJI: Łukasz Kasprzyk manufaktura@fabrykadrutu.org.pl tel. 604 885 746

Opis programu:

Mitch & Mitch:
Mitch & Mitch to pięcioosobowy duet założony w 2002 roku przez Mitcha i Mitcha. Skład uzupełniają: Serious Mitch, Mr. Bitch (dawniej Mrs. Mitch) i James Boned Mitch. Grupa ma na swoim koncie wydaną w 2003 roku płytę pt. "Luv Yer Country". Najnowsza, nosząca tytuł "12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)" (Lado ABC 2006) prezentuje utwory często zapomnianych, bądź też ignorowanych przez media artystów z całego świata, którzy znacząco wpłynęli na rozwój artystyczny grupy. Mitch & Mitch prezentowali swój mistrzowski show w niezliczonej ilości miast Polski (między innymi pamiętny tzw. samobójczy występ na Pikniku Country w Mrągowie) oraz Europy (festiwal I.D.E.A.L. w Nantes czy trasa koncertowa po supermarketach w Portugalii, Norwegii ale także trasy koncertowe po Litwie, Łotwie , Estonii i Rosji). Przyszłość rysuje się w jasnych barwach dla Mitch & Mitch. Nie bacząc na okoliczności, zamierzają oni kontynuować swój "Neverfuckingending Tour, demolując kluby i stadiony, wyciskając piętno na każdym, kto odważy się przyjść na koncert. Żaden lokal nie jest za mały, żadne miasto zbyt czyste i żaden kraj zbyt odległy, nawet Dania. Zespól zagrał w zasadzie na wszystkich większych imprezach alternatywnych w Polsce. Na tegorocznym Heineken Open’er Festiwal ich koncert został oceniony jako jedno z ciekawszych wydarzeń festiwalu. Zespół tworzą wybitni instrumentaliści, którzy grali ze światowej klasy artystami można tu wspomnieć Felisa Kubina, Johna Zorna czy Yoko Ono (otwarcie wernisażu 18.09.2008).

W Gliwicach zagrają w poszerzonym „bigbandowym” składzie:
Macio Moretti (Bassistars Orchestra z Fiszem i Wojtkiem Mazolewskim, Szofar zMikołajem Trzaską, Starzy Singers, Baaba, Łoskot)
Bartek Weber (Baaba, Primitivo, Elektrolot),
Jarek Kozłowski (Pogodno, Braty z Rakemna, Nosowska, BIFF),
Bartek Magneto (Paraphrenia, Starzy Singers),
Piotr Kaliński (Tupika)
+ poszerzona wersja bigband
Tomasz Ziętek (Pink Freud, locostar, Ania Dąbrowska, Nowika)
Dariusz Sprawka (Pogodno, Budyń i Sprawcy Rzepaku)
Tomasz Duda (Ania Dąbrowska, Baaba)
Paweł Nowicki ( Kobiety)

Papilla:
Papilla to trio, które powstało w Gliwicach w 2004 roku. Mają na swoim koncie m.in. udział w bydgoskim Low – Fi Festival, oraz kilkukrotną emisje koncertu który nagrali dla Antyradia. Ich utwór: „I`m better” zajął pierwsze miejsce na liście najczęściej głosowanych utworów na portalu onet.pl w eliminacjach do mysłowickiego Off Festivalu 2007. Twórczość zespołu to piosenki mocno osadzone w tradycji europejskiej. Brytyjska stylistyka pop, rockowe myślenie, czasem mocne brzmienie sekcji, czasem balladowe zatrzymanie w prawie jazzowej estetyce oraz charakterystyczny wokal odróżniają zespół od standardowego brzmienia, a zarazem pozwalają usłyszeć w tej muzyce inspiracje największymi. Członkowie zespołu, każdy wychowany na trochę innej muzyce, jako główne źródła wymieniają: The Beatles, Beck, Bob Dylan, Martin Grech, Blur, Grandaddy, Sam Cooke, David Bowie, Suede.Organizatorzy: Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, Stowarzyszenie Krzyk, Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

Partner: Urząd Miasta Gliwice