2008-09-29
Czesław Śpiewa

28 września 2008 r. odbył się koncert Czesława zorganizowany przez Impresariat Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Czesław Śpiewa to projekt Czesława Mozila, urodzonego w Zabrzu akordeonisty, który od piątego roku życia mieszka w Danii. Ze swoim zespołem Tesco Value wydał w 2002 roku płytę zatytułowaną właśnie „Tesco Value”. W kwietniu 2008 roku nakładem Mystic Production ukazał się pierwszy w Polsce album Czesława „Debiut”. Sześć tygodni po premierze album uzyskał status złotej płyty. Teksty piosenek wraz z Michałem Zabłockim pisali internauci na jego czacie na stronie multipoezja.onet.pl

Czesław Śpiewa to muzyka trudna do zdefiniowania – jak twierdzi lider, jest to „połączenie tanga, pop kabaretu, punka i inteligentnego rocka”. Czesław od kilku lat z powodzeniem koncertuje w Polsce, budząc furorę wśród publiczności. Charyzmatyczny i zwariowany muzyk, który śpiewa do mikrofonu ustawionego na poziomie pępka, prowadząc swoją konferansjerkę całkiem od niechcenia, elektryzuje publiczność, która domaga się wciąż nowych bisów.

Koncert został zorganizowany przez Impresariat Gliwickiego Teatru Muzycznego we współpracy ze Stowarzyszeniem Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży.

Zdjęcia