2009-04-06
Wystawa grupy artystycznej Landszaft

Zapraszamy do Starej Fabryki Drutu w Gliwicach przy ul. Dubois 22 na wystawę postniemieckiej grupy artystycznej Landszaft. Sami o sobie mówią: „jesteśmy zbiórką osób rozpatrujących rzeczywistość we własny infantylny sposób z tęczą w kieszeni i procą na styropian w dłoni. Ufamy swoim instynktom i pluszowo się im podporządkowujemy.”

Na wystawie „Ow baby!” znajdzie się się malarstwo, grafika (sitodruki), instalacje.
Wernisaż odbędzie się 8 kwietnia o godz. 18.00.

Wernisaż uświetni performance Ronniego Deelena. Ronnie to szczęśliwy polski holender, który wraz ze swoim Ronnizmowym pokazem teatralnym przyjedzie do Gliwic. Ronnnie gra na własnoręcznie zbudowanych instrumentach zrobionych z pluszu, generujących dźwięk i video. Ze swoim projektem RGBoy występował m.in. na festiwalu Nowa Muzyka. Wszyscy członkowie grupy uczestniczyli w wielu wystawach w Polsce i za granicą - w Holandii, Szwajcarii i Niemczech.

W skład grupy Landszaft wchodzą: Agata Rawecka, Ronnie Deelen, Piotrek Ceglarek, Gosia Kulik, Marek Rachwalik, Łukasz Rzytka, Piotr Herla, Marta Abramowicz. Gościnnie w wystawie biorą udział Jadwiga Lemańska i Gabriela Hubner.

Wystawę będzie można odwiedzać do 25 kwietnia, wtorki – niedziele godz. 16.00 – 19.00

Zdjęcia