2009-04-14
DKFuture

Pokaz w ramach festiwalu Shorts Waves - 16 kwietnia 2009 r. godz. 20.00
wstęp 5 zł
Fabryka Drutu, ul. Dubois 22

Najnowszym projektem Fundacji Ad Arte, organizatora polskiej edycji Festiwalu Future Shorts, jest Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. Zorganizowany przy współpracy z SWPS, WSNHiD oraz DKF Filmokrąg, Festiwal odbędzie się między 16 a 30 kwietnia, w około trzydziestu miastach, zarówno w Polsce, jak i w Europie (w Berlinie, Londynie i Dublinie). Pokazy będą miały charakter około dwugodzinnego bloku filmów krótkometrażowych.

Short Waves to Festiwal otwarty na wszelkiego rodzaju produkcje, niezależnie od ich przynależności gatunkowej, stylistycznej, czy formalnej: od tradycyjnych form fabularnych oraz dokumentalnych, przez animacje, teledyski, na wideo-art i reklamie kończąc.

Inauguracja i zakończenie Festiwalu odbędą się w Poznaniu. Pokaz otwierający Festiwal odbędzie się 16 kwietnia w Kinie Rialto o godzinie 20.00., a jego uzupełnieniem będzie after party - Yeah It's Nice Party w Cafe Mięsna. Gwiazdą imprezy będzie Pony Bomb, modny duet dj-ski z Zurychu, miksujący gorące nu rave'owe i bassline'owe 'power bity'. Pokaz zamykającyFestiwal odbędzie się 30 kwietnia w WSNHiD o godzinie 18.30 i połączony będzie z panelem dyskusyjnym poświęconym polskiemu kinu krótkometrażowemu, jego miejscu na polskiej scenie, granicach gatunkowych, czy formalnych. Uczestnikami panelu będą między innymi filmoznawca dr Miko/aj Jazdon i krytyk filmowy Jakub Socha.

Głównym celem Festiwalu Short Waves jest promocja polskiego filmu krótkometrażowego. FundacjaAd Arte Festiwalem Future Shorts przypomniała widzom, że film krótkometrażowy, mimo,że prawie nieobecny w kinach, ciągle istnieje i masię dobrze, Festiwalem Short Waves przekonuje, że polscy twórcy również mają coś do powiedzenia w tej dziedzinie. Najważniejszym elementem Festiwalu będzie konkurs. Widzowie we wszystkich miastach, w których odbędą się pokazy, będą mogli oddać swój głos na najlepszyfilm. Wśród głosujących widzów rozlosowana zostanie między innymi dwuosobowa wycieczka do Londynu na pokaz Secret Cinema. Autorowi najlepszej, wybranej przez widzów produkcji Fundacja Ad Arte wręczy Grand Prix Publiczności oraz nagrodę pieniężną w wysokości 7000 złotych.

Więcej informacji na www.shortwaves.pl.

Organizatorem pokazu są stowarzyszenia Dwunasta Dziesięć i Provizorca, kino Amok, Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży. Dziękujemy za pomoc w organizacji pokazu Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości. Projekt jest dofinansowany przez Samorząd Miasta Gliwice oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.