2009-06-23
Egipt, Turcja, Maroko… – Szymon Szcześniak

Wystawa “Egipt, Turcja, Maroko…” jest subiektywnym zapisem podróży jaką autor odbył w latach 2005-2007 do krajów. Ze wstępu (autorstwa Janusza Noniewicza) do albumu wydanego do wystawy przez warszawską galerię Yours czytamy: „(...)Bo w artystach najbardziej trzeba cenić naiwność, która każe zabierać im ze sobą aparat fotograficzny w każdą podróż i pozwala im wierzyć, że przywiozą z niej coś, czego nie przywiózł ze swojego urlopu Jan Kowalski.“ Szymon Szczęśniak pokazuje swoimi fotografiami świat jakiego nie znamy z kolorowych katalogów o egzotycznych krajach czy też typowych wakacyjno-podróżniczych zdjęć. Dzieli się z nami prywatnym zapisem obserwowanej przez niego egzotycznej rzeczywistości i historią jaką z tego zapisu stworzył.

Do tego czasu wystawa była prezentowana między innymi w znanej warszawskiej Galerii “Yours” oraz w Galerii Camelot w Krakowie.

Autor zdjęć prezentowanych na wystawie, urodzony w 1975 roku, jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czeska Republika) oraz obecnie studentem tego samego kierunku na studiach magisterkich. Na codzień zajmuje się fotografią komercyjną, współpracuje z magazynami, skupiając się głównie na portretowaniu ludzi. (www.szymonszczesniak.com)

Wystawa trwać będzie od 24 czerwca do 15 lipca 2009r.
Otwarcie wystawy planowane jest na 24 czerwca (środa) na godz. 18.30

Godziny otwarcia wystawy:
wtorek - piątek16.00 - 19.00
sobota - niedziela  15.00 - 18.00

Miejsce ekspozycji to Stara Fabryka Drutu w Gliwicach przy ul. Dubois 22.

Organizator wystawy: Gliwicki Dom Fotografii www.domfotografii.org

Partnerzy: Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży, Fotopolis.pl, PlFoto, Herbaciarnia Czajnik