2009-10-04
Festiwal Manufaktura Dźwięku

17 października, Gliwice, Stara Fabryka Drutu, ul Dubois 22. od 15.00, zaproszeni goście od 19.00

Festiwal „Manufaktura Dźwięku” to druga już edycja konkursu o regionalnym zasięgu, którego głównym celem jest wyłonienie i promowanie najzdolniejszych śląskich zespołów muzycznych. W tym roku festiwal odbędzie się 17 października. Zapraszamy do poprzemysłowych przestrzeni Starej Fabryki Drutu przy ulicy Dubois 22 na cały dzień koncertów. Jako gwiazdy wieczoru wystąpią świeżo po powrocie z trasy w Japonii The Car Is On Fire oraz zespół BiFF, zaczynamy już o 15.30.

Zdjęcia

Wciąż zapraszamy do udziału w festiwalu, do 10 października można się jeszcze zgłaszać, dla laureatów m.in.możliwość nagrania swojego materiału w profesjonalnym studiu nagrań.

Do pierwszej edycji „Manufaktury Dźwięku” zgłosiło się ponad 25 zespołów. Koncert finałowy odbył się 11 października 2008 r. zagrało 5 zakwalifikowanych przez jury zespołów. Laureatem zeszłorocznej edycji został gliwicki zespół Lucky Loosers. Szczegóły na www.fabrykadrutu.org.pl, oraz www.myspace.com/fabrykadrutu

The Car Is On Fire

The Car Is On Fire (TCIOF) to przede wszystkim energia, rock’n’rollowa spontaniczność i gitarowa zadziorność, połączona z popową świeżością melodii zapadających w serce od pierwszego przesłuchania.
Zespół powstał w Warszawie w 2002 roku. Ich twórczość dostrzegła wytwórnia EMI Music Poland, czego efektem było podpisanie w marcu 2005 roku kontraktu fonograficznego. W maju 2005 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany „The Car Is On Fire”. Płyta odniosła znaczny sukces medialny i została okrzyknięta gitarowym debiutem roku. Przekrój określił podpisanie kontraktu przez EMI Music z TCIOF mianem „najlepszej decyzji całego polskiego przemysłu fonograficznego ostatnich lat”.
17 listopada 2006 r. ukazał się drugi album pt: „Lake&Flames”, która została najlepszą płytą roku w Polsce w podsumowaniu Przekroju oraz najlepszą płytą roku wg słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia. W tym samym plebiscycie singiel „Can’t cook (who cares?) został wybrany singlem roku.
Dużo koncertowali w po Polsce i Europie. Wystąpili na licznych festiwalach muzycznych: La Pampa w Niemczech, Hodokvas na Słowacji, Coke Live Music festival w Krakowie oraz na jednym z najważniejsych festiwali na świecie; Glastonbury Festival.
Najnowszy album zatytułowany „Ombarrops!”, który zrealizowano pod okiem legendy chicagowskiej sceny alternatywnej, członka zespołów Tortoise i The Sea & Cake, Johnem McEntire'm, miał swoją premierę 22 maja 2009, a 7 października ukaże się w Japonii, co poprzedzone zostaje trasą koncertową w tym kraju.
www.myspace.com/thecarisonfirespace

BiFF

BiFF to po angielsku "cios" a po polsku oznacza nową odsłonę Hajle Silesii, czyli projekt Ani Brachaczek (ex-Pogodno, ex-Los Trabantos) i Hrabiego Fochmanna (ex-Pogodno) zasilanych przez "najlepszą sekcję rytmiczną w kraju", czyli Jarka Kozłowskiego (Mitch&Mitch, ex-Pogodno) i Michała Pfeifa (Pogodno). BiFF określa swoją muzykę jako oniryczny punk lub "piosenkę ekspresową". Taneczne, bigbitowe, czasem glamrockowe utwory z pewnością spodobają się publiczności.
25 września wydali długo oczekiwaną debiutancką płytę „Ano”. Na koncercie BiFF można pokręcić nóżką i wzruszyć się przy słodkich i melodyjnych, a jednak ironicznych i rockandrolowych piosenkach. Grupa wystąpiła m.in. na Heineken Open'er Festival oraz myslowickim Offie.
www.myspace.com/brachaczekifochmann


Sponsor

studio78


Projekt współfinansowany przez Samorząd Miasta Gliwice

um_gliwice