2010-08-29
Rahim & GrubSon

Rahim & GrubSon, Styl V.i P., Tru Kru, dj.totentOn, dj.Hopbeat

04.09.2010 Gliwice , Stara Fabryka Drutu, ul. Dubois 22 g. 19.30

bilety: 25 przedsprzedaż / 30 w dniu koncertu
www.ticketpro.pl oraz w wybranych punktach:
CZAS–SALON WYDAWNICZY, ul. ZWYCIĘSTWA 1, GLIWICE,
ANDEGRAND SKATESHOP‚ ul. PLAC INWALIDÓW WOJENNYCH 16–18,
Sieć sklepów Empik oraz Media Markt na terenie Śląska.

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na kolejna imprezę do Starej Fabryki Drutu w Gliwicach firmowaną przez MegaYoga & Loud District!


(powiększ)

W ten wyjątkowy wieczór na jednej scenie wystąpi kilku wybitnych dobrze znanych repre-zentantów śląskiej sceny. RAHIM (MaxFloRec, ex-Paktofonika) promować będzie swój naj-nowszy solowy album „Podróże po amplitudzie” GrubSon swoją debiutancka doskonale przyjętą płytę „O.S.R.” Nie zabraknie również miejscowych składów, dobrze znany Styl V.i P. ze swoją nowa produkcją zatytułowaną “N.M.T.N.Z.” oraz świeża krew gliwickiej sceny Tru Kru. Za gramofonami dj.totentOn oraz dj. Hopbeat ze składu Wspólny Mianownik.

Kontakt w sprawie konceru:
www.megayoga.pl
Tel: 794387804

ZAPRASZAMY GORĄCO!!!

Rahim—Fejm ft. Grubson i Abradab www.youtube.com/watch?v=BxzAG2XGLFw


Rahim

Karierę rozpoczął w 1995r. wraz z zespołem 3-X-Klan, z którym zadebiutował na “Księdze tajemniczej” Kalibra44, a w 97r. wydał album “Dom pełen drzwi”. Następnie uczestniczył w spontanicznych projektach eRKa i MZD. W 1998r. połączł swe siły z Magikiem (ex. K44) oraz Fokusem (ex. Kwadrat Skład) i po 2 latach światło dzienne ujrzał ich album “Kinemato-grafia” sygnowany nazwą Paktofonika. Album ten zdobył wiele wyróżnień i nagród, a naj-ważniejsze to: Złota Płyta, Fryderyk, As Empiku oraz nominacja do Paszportu Polityki! Rok po premierze pierwszego LP Paktofoniki zajął się współprodukcją Pijanych Powietrzem, czego efekt to “Zawieszeni w czasie i przestrzeni”, który otrzymał nominację do Fryderyka w kate-gorii hip-hop/rap. Następnie podjął się wyprodukowania ostatniej płyty PeeFKi o tytule “Archiwum Kinematografii”, co czynił równolegle z tworzeniem swego producenckiego debiutu pod nazwą “Experyment: PSYHO”. Obie płyty trafiły na rynek w 2002r. Rok później wraz z Fokusem zagrali ostatni koncert Paktofoniki w katowickim “Spodku”, gdzie zgroma-dzili ponad 5.000 publiczność. Rozwiązanie zespołu spowodowało automatyczne przekształ-cenie się w Pokahontaz. Okres 2003–2005 spędził na koncertach w kraju, Europie i w USA. W 2004r. założył własne studio nagrań MaxFloStudio, będące kontynuacją domowego miejsca nagrywek Paktofoniki. Dnia 2 kwietnia 2005r. światło dzienne ujrzał album “Recep-tura” sygnowany nazwą Pokahontaz, którego producentem wykonawczym był właśnie Straho. Krążek ten od dnia premiery opanował listy sprzedaży i przez kilka miesięcy z nich nie scho-dził. Rah w przerwach między koncertami PKHZ, zajmował się produkcją debiutanckiego składu Projektor. Dokładnie rok po premierze “Receptury”, do sklepów trafia album “Miraż” w 95% wyprodukowany przez Straho i wydany nakładem nowopowstałej wytwórni MaxFlo-Rec, której jest szefem.

Obecnie dla wytwórni nagrywają min. GrubSon , Lilu, Bzzt s.s., 3oda Kru. Śliwka Tuptam.

Najnowszym wydawnictwem dzieła samego Rahima jest jego solowy album „Podróże po amplitudzie” który będzie promować również w Gliwicach.
www.maxflorec.pl
www.rahim.pl


GrubSon

Hip-hopem zainteresował się na początku lat 90. XX wieku za sprawą starszego brata, który był lokalnym promotorem i organizatorem imprez. Na przełomie 1997 i 1998 roku Iwańca podjął współpracę ze składem Po-3na Rożnica w składzie: Twórca, Max i Rav. W tym okresie początkujący raper pierwsze kompozycje nagrywał na nieprofesjonalnym sprzęcie. Dwa lata później po dołączeniu Jaco formacja przyjęła nazwę Czwarta Zmiana. W 2001 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo zespołu Przez cały czas. Wkrótce potem grupa została rozwiązana.

W 2002 roku Grubson wraz z przyjaciółmi założył zespół Wolność Słowa z GRF, Zorza i Ario w składzie. Twórcy swe nagrania przygotowywali na komputerze w warunkach domowych. Również w 2002 roku ukazało się jedyne wydawnictwo formacji pt. Wolność słowa. Ponadto ukazał się debiutancki nielegal Grubsona pt. N.O.C.. Wyprodukowany przez rapera debiut sty-listycznie nawiązywał do takich stylów muzycznych jak hip-hop, ruffneck oraz dancehall. W międzyczasie raper podjął współpracę z ZyebOneKilla tworząc duet 2G (Dwóch Gruba-sów). Wkrótce potem raper nawiązał współpracę z zespołem Bezkres wraz z którym utworzył formację Wspólny Mianownik Sound System. Dzięki kompozycjom pt. “Bilet” oraz “Witamy Na śląsku” umieszczonym na forum internetowym w 2006 roku, Grubson podjął współpracę producentem muzycznym MMF.

W 2007 roku po wygranym konkursie na trzecią producencką płytę Magiery i L.A., Grubson nagrał utwór na płytę Kodex 3: Wyrok, który był singlem promującym album. Ponadto do kompozycji został zrealizowany teledysk z gościnnym udziałem DonGURALesko i Fokusa. 19 sierpnia 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się album rapera zatytułowany O.S.R. Płyta została zarejestrowana w przeciągu dziesięciu dni w Studio Kontrabanda w Warszawie we współpracy z realizatorem znanym jako Mista Pita.
www.myspace.com/grubson


Styl V.i P.

Czyli Viruz i Paweł K. nieuchronnie zbliżają się do premiery najnowszego albumu Styl V.i P., zatytułowanego “N.M.T.N.Z.”.
Na ostatecznej liście producentów znaleźli się: O.S.T.R., Lukatricks(Jajonasz)reprezentujący GOPSIDE(www.gopside.com), Dono/TEWU, Toman, Dugi oraz SebaKK (ekipa AlboAlbo). Wśród zaproszonych gości pojawili się Dono oraz Cham—Pion, reprezentanci TEWU.
Tradycyjnie już,pojawiają się również znakomici DJe,wśród których nie zabraknie:Haema, Barta (MadCrew) ‚Mordy, Tactika oraz Eproma.Dwaj ostatni pojawili się także na wcześniej-szych produkcjach Styl V.i P. tj. “Wyjść na prostą ; “Bez odwrotu” ‚a także na EP “Ten czas i miejsce”

Duet STYL V. I P. tworzą: Viruz i Paweł K. Historia ma początek w 1996, wtedy to V.I P. wchodzili w skład pierwszej gliwickiej formacji hip-hopowej—HDS SKŁAD. Współpraca ta zaowocowała zagraniem kilku wspólnych koncertów oraz wydaniem w 1999 roku demówki-HDS “Parodos”, na której pojawił się również DJ DEX (HHC). W czasie swojej działalności skład przechodził wiele zmian, związanych z rozszadami wewnątrz grupy. W wyniku nieporozumień miedzy członkami grupy po jakimś czasie nastąpił rozpad składu. W wyniku czego utworzyły się dwa odrębne zespoły, z których jednym jest właśnie STYL V.I P.
www.stylvip.com.pl