2010-09-15
Spotkania

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Wieczorek i prezentację poezji Elżbiety Buczkowskiej pt. „Spotkania” 17 września (piątek) o godz.19:00 do Starej Fabryki Drutu przy ul. Dubois 22 w Gliwicach


(powiększ)

"SPOTKANIA"

Wystawa malarstwa Małgorzaty Wieczorek i prezentacja poezji Elżbiety Buczkowskiej. Spotkania to płaszczyzna do zaistnienia w jednej przestrzeni dwóch dziedzin sztuki, ale również dwóch osobowości. Sytuacja, w której ludzkie drogi stykają się w jednym miejscu tworząc nową jakość.

    Wystawa 17 września - 10 października
  • wtorek-piątek 17:00-19:00
  • sobota 16:00-19:00
  • Stara Fabryka Drutu ul. Dubois 22 Gliwice.

Małgorzata Wieczorek
Absolwentka wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Stanisława Kortyki. Współpracowała z Stowarzyszeniem Lokalnych Ośrodków Twórczych. Wystawy indywidualne oraz udział w wystawach zbiorowych i rezydencjach artystycznych.

Elżbieta Buczkowska
Absolwentka filologii włoskiej UŚ. Debiutowała w 1998 r. podczas „Hyde Parku poetyckiego” w Zabrzu, gdzie zdobyła II nagrodę (w składzie jury m.in. Wojciech Kuczok i Jacek Podsiadło), Od tego czasu szereg publikacji i nagród w konkursach literackich (m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Gałązkę Oliwną”, ogólnoświatowym konkursie organizowanym przez Włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych za fragment prozy poetyckiej w języku włoskim, publikacja haiku w wersji polskiej i w wersji włoskiej w antologii Międzynarodowego Festiwalu „Le Voci della Poesia 2008”, Haiku a Gonfie Vele verso L’Elba, Pagine, Roma 2009).