2010-10-10
Krakowska Grupa Fotograficzna

Konfrontacja / KGF Tryptyki

16.10.2010 - 14.11.2010
wernisaż: 16.10.2010, godz. 18.00

miejsce: Fabryka Drutu /Halo!gen/
ul. Dubois 22, 44-100 Gliwice


(powiększ)

Krakowska Grupa Fotograficzna to kolektyw krakowsko-śląski powstały spontanicznie 3 lata temu, łączy zainteresowanych i zajmujących się dokumentem, reportażem oraz fotografią uliczną. KGF współtworzą miłośnicy fotografii, reporterzy, dziennikarze i podróżnicy.

Dzięki wspólnej inicjatywie fotograficznego bloga to właśnie w Internecie na co dzień prowadzimy najintensywniejszą wymianę poglądów i doświadczeń. Zbiorowym projektem KGF Tryptyki konfrontujemy nasze spojrzenia fotograficzne. Przyjęta forma tryptyków, mini-historii opowiedzianych przez poszczególnych autorów, stała się punktem wyjścia i wspólnym mianownikiem wystawy. Nie ograniczając indywidualnego podejścia do fotografii każdego z nas, prezentujemy zbiór fotografii o współczesności i człowieku.

Materiał miał swoją premierę jako publikacja multimedialna na stronie internetowej KGF oraz był częściowo prezentowany w ramach Galerii Bezdomnej w Tarnowie w 2009 roku. Teraz, po roku, pokazujemy ten projekt jako osobną, zmaterializowaną całość.

www.krakowska.art.pl