2011-05-04
Sound Reaction

Długie godziny elektronicznych brzmień na najwyższym poziomie, okraszonych efektownymi wizualami, a wcześniej wyjątkowy pokaz filmowy – to wszystko czeka na tych, którzy 7 maja zdecydują się odwiedzić Starą Fabrykę Drutu w Gliwicach. Tego dnia startuje I Festiwal Kultury Niezależnej – Sound Reaction.

Festiwal to pierwsze w Gliwicach wydarzenie związane ze światem klubowej kultury niezależnej, organizowane na tak dużą skalę. - Naszą ideą jest to aby wyrwać Gliwice spoza mainstreamowego nurtu kultury. Młodzi ludzie poszukują nowych form sztuki, jednak dotychczas musieli obejść się smakiem lub ruszyć do innych miast. Chcemy więc pokazać potencjał tkwiący w naszym mieście i zacząć tworzyć cykliczne wydarzenie, którego ranga będzie wzrastać co roku. Niezależna kultura nie jest zarezerwowana tylko dla takich miast jak Katowice, Wrocław czy Kraków – i my chcemy to udowodnić – mówi Konrad Twardzik, organizator imprezy.

Festiwal otworzy pokaz filmów krótkometrażowych Future Shots, organizowany przy współpracy z Gliwickim Stowarzyszeniem Dwunasta Dziesięć. Po mocnej dawce offowej kinematografii goście zostaną wprowadzeni w świat dźwięku i obrazu. Za wizualizację imprezy odpowiadać będą dwie VJ’ki (Olila i Malaga) z polsko-czeskiego kolektywu Podaj Kabel. Samą muzyką zajmą się najlepsi DJ’e z regionu. – Bardzo zależało nam, by wokół wydarzenia skupić artystów z naszego regionu. Festiwal to nie tylko okazja do pokazania potencjału miasta, ale także do pokazania potencjału młodych ludzi z Górnego Śląska, takich jak choćby Mark Caine – dodaje organizator.

Bardzo ciekawie zapowiada się występ Lukasha & Saxo, którzy na żywo łączą ze sobą muzykę klubową z dźwiękami saksfonu. Równie ciekawą propozycją będzie pojawienie się Crisp’a, w którego setach można usłyszeć wszelkie odmiany eksperymentalnej elektroniki takiej jak detroit, deep, tech, minimal house. Jako główną gwiazdę muzyczną organizatorzy zaprosili Kubę Sojkę, który znany jest też pod pseudonimem Psi-Acoustic. – To młody i bardzo zdolny producent z Mysłowic, którego występy na żywo podbiły serca publiczności w całej Polsce. Nic dziwni mnie, to gdyż są po prostu niesamowite! Prezentuje w nich niesłychanie żywiołowe, organiczne brzmienie, a co najlepsze, nie stroni od improwizacji, doskonale operując swym sprzętem i klawiszami – kończy Konrad Twardzik.

Harmonogram wydarzenia:
19.00 – 20.30 – pokaz filmowy organizowany przez DKF Future
21.00 – 22.30 – Mark Cane
22.30 – 00.00 – kolektyw Lukash i Saxo
00.00 – 03.00 – Kuba Sojka
03.00 – 05.00 – Crisp

soundreaction.pl

Wjazd: 10 złotych przedsprzedaż / 15 złotych w dniu imprezy

Bilety do nabycia:
Moloko Lounge Bar ul. Raciborska 1 Gliwice
Salon Wydawniczy "Czas" ul. Zwycięstwa 1 Gliwice

Startujemy o godzinie 19 pokazem DKFuture Future Shorts.
Od 21 zagrają:

GWIAZDA WIECZORU: KUBA SOJKA

KUBA SOJKA

Kuba Sojka, znany również jako Psi-Acoustic, jest młodym polskim producentem pochodzącym z Mysłowic. Jego pierwsze produkcje światło dzienne ujrzały w roku 2007, gdy to zadebiutował ze swym projektem Psi-Acoustic za sprawą netlabelu Telescope. Przez kolejne dwa lata jego muzyka regularnie ukazywała się w kilku wytwórniach internetowych (Enypnion, ROHS) ale prawdziwy przełom przyniósł rok 2009, gdy to pierwsza winylowa EP Jakuba ukazała się nakładem Matrix Rec. Tym samym stał się on pierwszym Polakiem wydającym w Detroit !!

Liveacty Kuby podbiły serca publiczności w całej Polsce i nic dziwnego,gdyż są po prostu niesamowite ! Prezentuje w nich niesłychanie żywiołowe, organiczne brzmienie, a co najlepsze - nie stroni od improwizacji, doskonale operując swym sprzętem i klawiszami. Jeśli liveact kojarzy sie Wam ze statycznym odtwarzaniem materiału z laptopa to znak ze nie słyszeliście Kuby Sojki !!!!!

Kuba porusza się sprawnie w wielu stylistykach : dub techno, tech-house, minimal, house, Detroit techno, deep house.

"Duży wpływ na moja muzykę maja inne gatunki takie jak: smooth jazz, funk, soul, oraz r&b z lat 70. Bardzo wielkie wrażenie robią na mnie Marvin Gaye oraz Roy Ayers,potrafią oddać świetny klimat dzięki muzyce.. Dzisiaj można by powiedzieć, że są bardzo deep. Staram się utrzymywać i w swoich utworach taki właśnie klimat, zatrzymując w nich te soulową duszę z tamtych nagrań oraz swobodny, luźny groove funku"

www.myspace.com/kubasojkamusic
soundcloud.com/kuba-sojka

MARK CANE

Muzyką interesował się od zawszę, jednak za dj'ką po raz pierwszy stanął mając 18 lat. Początkowa fascynacja muzyką house stopniowo ewoluowała w kierunku bardziej surowych klimatów. Obecnie jako sety charakteryzują się dużą różnorodnością dźwięków z pogranicza techno, minimalu i techhouse'u. Nie znosi monotonii nie zamyka się na nowe brzmienia, lubi eksperymentować i zaskakiwać. Stara się by każdy jego set był inny i wyjątkowy. Muzyka to jego pasja, która daje mu ogromna radość i energię co widać podczas jego setów. Potrafi świetnie podkręcić atmosferę na dancefloorze. Grał w takich klubach jak .. INQ (Katowice) Crossed (Szczecin) Pretekst (Tarnów) Trygon (Rzeszów) Yazz Club (Tarnowskie Góry) Ozon (Racibórz) Incognito (Zdzieszowice) Quasar , 77, Kropka, Ex-Lemon, Hemingway, Revolution (Gliwice)

Do producentów i dj'ów, których ceni najbardziej należą m.in. : Sven Vath, Laurent Garnier, Gregor Tresher, czy Lutzenkirchen. Obecnie związany jest z Gliwickim Kolektywem Blended Air, który promuje szeroką pojętą muzykę elektroniczną i młodych zdolnych artystów. W przyszłości planuje zająć się własnymi produkcjami muzycznymi ...

PODAJ KABEL (Vj’s: Olila & Malaga)

PODAJ KABEL to polsko-czeski projekt promujący sztuki audio-wizualne. Zrzesza dj-ów i vj-ów eksperymentujących z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną i sztuką wideo. Kolektyw od 2 lat prężnie buduje cieszyńską scenę klubową

Vj Olila i Vj Malaga Są częścią kolektywu Podaj Kabel odpowiedzialną za światło/doznania wizualne. Z projektorem pod pachą wkroczyły do klubów w 2008 roku. Animują i utrwalają cyfrowo wszystko, co wpadnie im w oko. Kochają multikolor na równi z czernią i bielą. Rytm jest dla nich przewodnikiem, muzyka i życie największą inspiracją.

www.myspace.com/podajkabel
www.facebook.com/podajkabel

LUKASH

Swoja przygodę z muzyka clubową rozpoczął 11 lat temu, gdy fascynacja gatunkiem house przerodziła sie w zamiłowanie i stała się stylem jego życia. Pierwsze kroki w charakterze dj'a stawiał w latach 2000/2001 w Gliwicach (Club Promil), a następnie w Clubie Incognito (Zdzieszowice k. Strzelec Opolskic...h). W 2005 roku trafił do Clubu Hemingway w Gliwicach, by półtora roku zostąc jego rezydentem. Rozpoczął tworzenie własnych produkcji, nawiązał współprace z żywymi muzykami (live sax i vocal). Muzyczne inspiracje czerpie z twórczości m.in. Davida Guetty,Fuzzy Hair, Tigi, Booka Shade. Obecnie porusza się w gatunkach Minimal/Progressive/Vocal/Break/Electro House. Jego sety można było usłyszeć już m.in. w: Pozytywce, Incognito, Cieniu, Inferno, Mandragorze, Tokarnii. Cecha charakterystyczna wszystkich jest dynamika, pozytywna energia, wesołe buzie na parkiecie i podniesione klaszczące ręce... Pozdro ;]

SAXO

Bartosz GŁĄBICA - ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia. Pasjonuje się JAzzem i Bluesem. Ćwiczy w każdej wolnej chwili :) Na scenie klubowej od całkiem niedawna, ale jego sax porywa tłumy i nadaje imprezom pozytywne wibracje.

CRISP

Muzyką stricte elektroniczną został bezlitośnie zarażony przez członków niejakiej biba brygady "Cassius" w skład której wchodził m. innymi jego brat.Proces skarzenia pogłębiał się tak mocno aż przerodził się w dotychczas nawiększy nałóg jaki posiada. Konswekwecją owego nałogu były pierwsze próby ingerencji w myzykę w postaci intesywnej naukii sztuki mixowania płyt Vinylowych, początkowo były to gatunki Funky,disco,vocal House. Po wielu kilometrach przebiegu silników w jego decach podczas treningu, dostał szanse zaprezentowania się szerszej publice w katowickim inqubatorze co zaowocowało w bookingi na coraz to lepszych imprezach. Od 2006 roku tworzy wraz z dj goodboy oraz scarfacem kolektyw o nazwie Dirty lifeStyle wraz z którym ma na koncie organizacje kilku calkiem udanych eventów w Chorzowskim klubie zanzibar z udziałem czołowych polskich dj oraz początkujący cykl imprez o nazwie "Dyleyed Reaction" w klubie Iluzjon mieszczącym się w Jaworznie. Obecnie w jego setach mozna usłyszeć wszelkie odmiany Eksperymentalnej elektroniki t.j Detroit, deep, tech, minimal housu.

www.myspace.com/tsykadelicious
crisp.mixntrix.net