2011-05-15
Halo!gen 2011

HALO!GEN to posiadająca już swoją rangę, dwudniowa interdyscyplinarna impreza kulturalna o zasięgu regionalnym mająca na celu prezentację mieszkańcom Śląska współczesnej polskiej kultury i sztuki. Łączy pokazy filmowe, wystawy oraz muzykę, wszystkie o wysokich walorach artystycznych.

Impreza odbywa się w Starej Fabryce Drutu – kompleksie pofabrycznych hal, których surowe, industrialne piękno stanowi idealną oprawę dla odbywających się tu wydarzeń kulturalnych. Formuła imprezy pozwala na zapoznanie się widzów z całą przestrzenią Starej Fabryki Drutu, jej architekturą, atmosferą i historią.

Kolejna, piąta już edycja imprezy odbywać się będzie w dniach 27-28 maja.

www.facebook.com/starafabrykadrutu


PIĄTEK 27.V.

18.00 Wernisaż wystawy HALO!GEN: BLOGSPOT (wstęp wolny)
19.00 DKFuture: VIMEO PARTY vol 1 – prowadzenie Marcin Fischer (wstęp wolny)
21.00 Koncert: ABRADAB LIVE BAND (www.myspace.com/abradab)

SOBOTA 28.V.

17.00 czynna wystawa, Majówka 24h
18.00 DKFuture: VIMEO PARTY vol 2 – prowadzenie Marcin Fischer (wstęp wolny)
20.00 Koncert: Wojtek Grabek (www.myspace.com/wojtekgrabek)
21.30 Koncert: Me Myself & I (www.myspace.com/mmipoland)
23.30 Afterparty: Upalny Himself (Neuropunks.com) - Electro, Techno, Dubstep (wstęp wolny)


(powiększ)


Ceny biletów:

Przedsprzedaż:
20 PLN – 1 dzień
35 PLN – 2 dni

W dniu koncertu (bilety tylko 1-dniowe):
25 PLN – 1 dzień


BLOGSPOT jest wystawą pytającą o zjawisko jakim jest blog fotograficzny i o używnie tego medium przez świadomych twórców. Jest to prezentacja zdjęć zamieszczanych na prywatnych blogach internetowych zaproszonych do wystawy fotografów, m. in. Barta Pogody, Kamy Rokickiej i Moniki Koteckiej, Rafała Milacha, Michała Łuczaka. Blog - medium bardzo świeże, rozwija się w ostatnich paru latach w przeróżnych kierunkach - jednym z nich jest forma publicznego notatnika, w którym autorzy dzielą się nierzadko swoją intymnością, nie raz łamiąc tymsamym tabu. Ciekawym aspektem widocznym na wystawie w Fabryce Drutu jest różnorodność wizualna specyficzna dla różnych fotoblogów. Kuratorka: Magda Sokalska


KONCERTY:

ABRADAB

Kiedy w połowie lat dziewięćdziesiątych objawił się hardcore psycho-rap, polska scena muzyczna przeżyła trzęsienie ziemi. Psychodeliczne rymy zburzyły zastane schematy i wlały potężną dawkę nowości w uszy i umysły. Jednym z ludzi, którzy odpowiadają za tę muzyczną rewolucję, jest AbradAb – współtwórca hardcore psycho-rapu i jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44.

AbradAb wraz z Kalibrem 44 sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii. Zaczęło się od nominacji do „Fryderyka” dla debiutanckiego krążka „Księga Tajemnicza – Prolog” (1996), następnie album „W 63 minuty dookoła świata” (1998) otrzymał status złotej płyty, z kolei za „3:44” (2000) zespół doczekał się Fryderyka za najlepszy album hip-hop w Polsce. Utwór „Konfrontacje” z tego albumu przez ponad 200 tygodni utrzymywał się na liście przebojów Radiostacji, ustanawiając tym samym rekord dla polskiego hip-hopu.

W roku 2000, po wydaniu trzeciej płyty i siedmiu latach obecności na scenie, Kaliber 44 zawiesił działalność. W tym momencie AbradAb był już legendarną postacią polskiego hip-hopu. Mając za sobą doświadczenie w rapowym składzie, który zmienił oblicze polskiej muzyki, zdecydował się na karierę solową. Solowe wcielenie AbradAba to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae. Zniknęły charakterystyczne dla Kalibra 44 mroczne brzmienia, pozostał oryginalny styl i przemyślane teksty.

„Czerwony Album” (2004) to pierwsza solowa płyta, za którą AbradAb odebrał Fryderyka w kategorii najlepszy polski album hip-hop. Teledysk do utworu „Rapowe Ziarno 2. Szyderap” otrzymał nagrodę MTV oraz Yacha Publiczności . Na płycie po raz pierwszy pojawili się goście: Gutek, Tede oraz WSZ & CNE. Pochodzące z tego albumu utwory jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2. Szyderap” szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce hip-hopu.

W 2005 roku pojawił się drugi album „Emisja Spalin” który dość nieoczekiwanie ujrzał światło dzienne. Znalazł się tutaj utwór „Rap to nie zabawa już” z gościnnym udziałem Joki i DJ Feel-X’a. Między czasie Kaliber 44 reaktywował się na kilka koncertów.

W 2008 roku ukazał się trzeci solowy album AbradAba „Ostatni Poziom Kontroli”. Album łagodny i dojrzały. Muzycznie urozmaicają go żywe instrumenty, wnoszące spontaniczność niedostępną suchym bitom. Rapowa finezja AbradAba połączona z indywidualizmami gości wydała na świat płytę o jednolicie wysokim poziomie.

Abradab szykuje się do wydania kolejnego albumu tym razem w całkiem zmienionej koncepcji. Po raz pierwszy nad całością czuwać będzie inny raper – O.S.T.R. – który zajmuje się płytą od strony muzycznej i produkcyjnej, co jest nowością w twórczości Abradaba.

Abradab nieprzerwanie koncertuje dając występy na terenie całego kraju ale także za granicą m.in. w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Czechach czy Francji.

Tekst: Lion Stage Management
www.myspace.com/abradab


Wojtek Grabek

Wojtek Grabek – to multiinstrumentalista, który umiejętnie łączy ostre, niemal industrialne bity i wyrafinowaną syntezę z dźwiękami zapętlonych skrzypiec i wokali. Dziennikarze muzyczni często porównują GRABKA do Radiohead, solowych dokonań Thoma Yorke, Amona Tobina czy nawet Aphex Twina. Sam artysta przyznaje się do fascynacji islandzką sceną alternatywną oraz twórczością Henryka Mikołaja Góreckiego.


Me Myself & I

Ich jedynym instrumentem jest głos. Śpiewają acapella, wspomagając się elektroniką tworzą melodyjne, jazzrockowo soulowe wokalizy, oparte na beat boxowej rytmice. 3 osoby, tworzące muzykę której łatwo nie da się sklasyfikowad. Sami swoją twórczośd określają jako Human Beatbox lub Vocal Groove. Mają za sobą występy z tuzami światowej sceny jazzowej, są gośdmi dużych ogólnopolskich festiwali, koncertowali przed wystąpieniem Dalajlamy podczas jego pobytu we Wrocławiu, a jeden z ich utworów znalazł się na ścieżce dźwiękowej do gry Wiedźmin. Zespół brał także udział w wielu przedsięwzięciach charytatywnych, wśród nich takie, które skierowane były do najmłodszych. Z uznaniem o ich twórczości wypowiadają się zagraniczni artyści - "Intrygujące i nowoczesne" - zgodnie stwierdzili Neneh Cherry i Burt Ford z zespołu CirKus po zetknięciu się w krakowskiej Alchemii z ich muzyką.

Me Myself And I to także obecni finaliści polskiej edycji programu Mam Talent. Zespół tworzą:

Michał Majeran [wokalista]

Jest wokalistą, absolwentem londyoskiej Royal College of Music. Interesuje się różnymi rodzajami muzyki. Szczególnie bliska jest mu muzyka jazzowa i gatunki pokrewne oraz ... muzyka oratoryjna okresu baroku - występował m.in. jako kameralista w zespołach muzyki dawnej oraz solista w zespołach operowych. Brał udział w wielu festiwalach muzyki poważnej. Pracował jako nauczyciel śpiewu oraz jako aranżer i producent muzyki reklamowej. Jako muzyk sesyjny - również instrumentalista - brał udział w nagraniach i koncertach w kraju i za granicą.

Magdalena Pasierska [wokalistka]

Podstawy muzyki zdobywała grając na pianinie w szkole muzycznej. Studiowała Wokal jazzowy we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Brała udział w wielu warsztatach wokalnych z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej i Grażyny Łobaszewskiej. Podstawy technicznie zdobywała pod kierunkiem Marzeny Wojak. Uczestniczyła w wielu projektach muzycznych takich jak zespół Horn, Music in progress czy Sinusoidal. Jest również autorem muzyki i aranżacji do poezji wrocławskiego poety Chrystiana Belwita.

Zespół występuje w składzie:
Magdalena Pasierska - głos
Michał Majeran – głos, realizacja dźwięku
Beatbox
Aktualnie współpracujący beatboxerzy:
Pejot, Mando, Aivars, Saulik i L.O.S.

www.myspace.com/mmipoland