2011-09-27
Wystawa: "Horyzont widzenia" i "Monady"

Anna Piecha – ur. 18.07.1985 w Rybniku, od 4 roku życia zamieszkała w Gliwicach, gdzie mieszka do dziś. Od lipca 2011 jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, wydziału Artystycznego, o specjalizacji Grafika warsztatowa.
Na swej twórczej drodze uczestniczyła w wystawach grupowych z malarstwa, grafiki oraz Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, Kraków 2009 w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. W listopadzie 2010 odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa grafik wklęsłodrukowych oraz cyfrowych. W cieniu – przestrzeń widzę – w Galerii Salon Młodej Sztuki (SMS). Lipcową obronę dyplomową miała w Ruinach Starego Teatru Victoria w Gliwicach – gdzie zaprezentowała 50 grafik. O temacie Horyzont widzenia. W tym samym miesiącu część wystawy została zaprezentowana w BWA w Katowicach – na wystawie dyplomowej Akademii Sztuk Pięknych.

7 października 2011 o godz. 18:00 w Starej Fabryce Drutu w Gliwicach przy ul. Dubois 22 odbędzie się wernisaż prezentujący część cyklu grafik - Horyzontu widzenia, oraz instalację „Monady”.

Wystawa podyplomowa – czas trwania od 8.10.2011 – 29.10.2011.


(powiększ)

Część cyklu Horyzontu widzenia – grafiki wklęsłodrukowe – opowieść wynikająca ze struktur i faktur, kadrów ścian, spękań, fragmentów kamieni, drewna. Oraz formy rombu, który w różnych przedstawieniach wchodzi z pracami w dialog przedstawiając ich różne oblicza. Jak również grafiki cyfrowe - świecące grafiki, oraz instalacja, wszystko to zostanie zaprezentowane w Fabryce drutu, gdzie opowie, o swych pracach i zagadnieniu Anna Piecha - autorka i tegoroczna absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.