2011-11-07
Festiwal Manufaktura Dźwięku

11-12 listopada, Gliwice, Stara Fabryka Drutu, ul Dubois.

Festiwal „Manufaktura Dźwięku” to czwarta już edycja przeglądu, którego głównym celem jest wyłonienie i promowanie najzdolniejszych śląskich zespołów muzycznych. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 11 i 12 listopada. Zapraszamy do poprzemysłowych przestrzeni Starej Fabryki Drutu przy ulicy Dubois 22 na całe dwa dni koncertów. Jako gwiazdy i zaproszeni goście wystąpią Pustki, Ścianka, Łona i Webber oraz Frenchman.

Przegląd przeznaczony jest dla zespołów z województwa Śląskiego, które nie mają jeszcze na swoim koncie wydanej płyty. Zgłoszenia (link do profilu na portalu myspace lub mp3, krótka informacja o zespole) należy wysyłać na adres: manufaktura@fabrykadrutu.org.pl. 8 listopada zostaną wyłonione zespoły, które zagrają (po ok. 20-30 minut) w konkursie głównym 11 listopada.

Program

11 listopada:

16.00 – 20.00 koncerty zakwalifikowanych zespołów/wjazd free
20.00 Pustki
21.30 Ścianka

12 listopada:

20.00 koncert laureata Manufaktury Dźwięku
21.00 Frenchman
22.00 Łona i Webber


(powiększ)

BILETY:

jednodniowy 25 PLN / przedsprzedaż: 20 PLN
karnet dwudniowy (tylko w przedsprzedaży): 30 PLN

Bilety do nabycia w sekretariacie (pok 27) GCE Halogen przy ul.Barlickiego 3 w godz: pon - pt 8.00 - 15.00,
Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1
W dniu koncertu bilety dostępne tylko na terenie fabryki. www.facebook.com/starafabrykadrutu


Ścianka

Ścianka

Jeden z najważniejszych polskich zespołów alternatywnych. Koncertuje od jesieni 1994 roku. Nagrywa i wydaje od wiosny 1998 roku. Ich styl jest trudny do zdefiniowania - łączy surową pre-punkową energię i free jazzowe szaleństwo. Piękne, czasem delikatne melodie. Dźwiękowy dramat? Czemu nie. Szeroki zakres emocji i formy, intensywny przekaz. Siekiera, piórko i trochę rdzy. Powietrze. Każda z ich płyt jest nieco inna. Każda nagrana na analogowych taśmach w ich studio w Sopocie, ostatnio w Warszawie. Każda otrzymała najwyższe noty w polskiej prasie muzycznej. W tym roku ma się ukazać bardzo oczekiwany piąty album Ścianki.


Pustki

Pustki

Zespół uznany przez krytyków za jeden z najbardziej ambitnych i oryginalnych na polskim rynku. Pustki zostały dwukrotnie rok po roku nominowane do prestiżowej nagrody Paszportu Polityki, otrzymały nagrodę “miazgi” miesięcznika PULP w kategorii zespół roku i płyta roku, a także uznane zostały za zespół roku 2008 przez słuchaczy “audycji alternatywnej” oraz offensywy Deluxe w radiowej Trójce. Zagrali również dwukrotnie na jednym z najbardziej znanych i prestiżowych festiwali w USA – SXSW


Łona i Webber

Łona i Webber

Łona i Webber, czyli niesztampowy raper i klasyczny producent. Pochodzą ze Szczecina, na muzycznej scenie działają już przeszło dekadę. Właśnie wydali czwartą płytę długogrającą. Są jednym z ważniejszych duetów hip-hopowych w Polsce. Łona odznacza się charakterystycznym flow ale jak również tekstami pełnych gagów i dowcipów z których bije wrodzony optymizm dystans do problemów dnia codziennego oraz inteligentne obserwacje podawane zawsze z dużym poczuciem humoru, co świetnie splata się ze znakomitymi bitami Webbera.


Frenchman

Frenchman

Frenchman - pół Polak, pół Francuz, urodzony w Afryce, gdzie spędził 14 lat swojego dzieciństwa, znany między innymi z takich formacji jak Bass Medium Trinity i Jamal. W tym roku ukończył pracę nad swoim pierwszym solowym albumem pt.: "Świadectwo", na której gościnnie pojawili się m.in. O.S.T.R. AbradAb, Marika, HiFi Banda i Gural. Za całą warstwę muzyczną i liryczną, wraz ze skreczami, odpowiedzialny jest on sam.