2012-03-14
Halo!gen 2012

HALO!GEN to posiadająca już swoją rangę, dwudniowa interdyscyplinarna impreza kulturalna o zasięgu regionalnym mająca na celu prezentację mieszkańcom Śląska współczesnej polskiej kultury i sztuki. Łączy pokazy filmowe, wystawy oraz muzykę, wszystkie o wysokich walorach artystycznych.

Impreza odbywa się w Starej Fabryce Drutu – kompleksie pofabrycznych hal, których surowe, industrialne piękno stanowi idealną oprawę dla odbywających się tu wydarzeń kulturalnych. Formuła imprezy pozwala na zapoznanie się widzów z całą przestrzenią Starej Fabryki Drutu, jej architekturą, atmosferą i historią.

Kolejna, szósta już edycja imprezy odbywać się będzie w dniach 30-31 marca.

www.facebook.com/starafabrykadrutu

Przełożony koncert Luxtorpeda odbędzie się w Starej Fabryce Drutu 14 kwietnia!
Bilety zakupione na 31 marca zachowują ważność na koncert 14 kwietnia. Można też zakupione bilety oddać.


PROGRAM:

Piątek 30 marca / wstęp wolny

18.00 Wernisaż wystawy fotografii: DON”T MESS WITH TEXAS Michał Jędrzejowski, Tomasz Liboska
(wystawa dostępna do 11.04 w dniach: pon - czwt, godz: 15.00 - 18.00)
19.00 DKFuture: VIMEO PARTY – wybór najciekawszych teledysków i animacji – prowadzenie Marcin Fischer

Sobota 31 marca 14 kwietnia / koncerty - wstęp biletowany

20.00 Małpy w Czerwonym
21.00 LUXTORPEDA


(powiększ)


BILETY:

30 PLN / przedsprzedaż: 25PLN

Bilety do nabycia w sekretariacie (pok 27) GCE Halogen przy ul.Barlickiego 3 w godz: pon - pt 8.00 - 15.00,
Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1
W dniu koncertu bilety dostępne tylko na terenie Fabryki.

www.facebook.com/starafabrykadrutu


WYSTAWA:

Don’t mess with Texas

Do Teksasu ruszyliśmy w 2009 roku, 155 lat po pierwszej fali śląskiej emigracji. Trafiliśmy do Panny Marii – pierwszej polskiej parafii na kontynencie amerykańskim. Odwiedziliśmy domy,szkoły, kościoły i bary. Szukaliśmy Moczygębów, Labusów,Janysków. Znaleźliśmy Teksańczyków: jeansy, kowbojki,republikańskie poglądy i wszechobecne „Don’t Mess withTexas”. Poznawaliśmy ich historie, słuchaliśmy opowieści o dawnej i współczesnej ojczyźnie. Każda z nich to wielopokoleniowa saga przeplatana żalem, ale też radością i poczuciem spełnienia. Wśród naszych bohaterów znaleźli się farmerzy, przedsiębiorcy, duchowni, muzycy, pisarze. Kim są dziś potomkowie śląskich pionierów? Nie znaleźliśmy odpowiedzi. Nie potrzebujemy jej.

Michał Jędrzejowski i Tomasz Liboska – obydwoje zawodowo związani z fotografią, wielokrotnie nagradzani. Razem współpracują od 2008 roku. Za projekt Wojownicy otrzymali I nagrodę Grand Press Photo 2008 w kategorii ludzie.


KONCERTY:

LUXTORPEDA

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność". Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r. Obecnie zespół pracuje nad drugą płytą, która ujrzy światło dzienne 9 maja 2012r.

Skład :
Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara
Przemysław "Hans" Frencel – głos
Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos
Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos
Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos

Oficjalna strona zespołu
http://luxtorpeda.net