2012-05-01
TABASKO

Stowarzyszenie Ludzie Lasu przy współpracy z MegaYoga.pl oraz Loud District Promotions ma przyjemność zaprosić 5 maja 2012r. wszystkich fanów dobrej muzyki i zabawy na kolejne hip-hop'owe święto do gliwickiej Starej Fabryki Drutu.

Tym razem na deskach sceny sali koncertowej wystąpią łódzcy artyści tworzący projekt TABASKO. Skład zespołu tworzą pionierzy i można by śmiało powiedzieć już legendy polskiej sceny O.S.T.R., HAEM, KOCHAN i ZORAK.

Do Gliwic przyjadą zaprezentować swój album zatytułowany "Ostatnia szansa tego rapu"-wydany nakładem wytwórni Asfalt Records,który w pierwszych dniach kwietnia ujrzy światło dzienne. Support zagra SKORUP + Dj. HOPBEAT oraz VIRUZ (Styl V.iP.)(powiększ)


05.05.2012 STARA FABRYKA DRUTU - GLIWICE ul. Dubois 22
Start: 19:00
TABASKO - "Ostatnia szansa tego rapu" - O.S.T.R. , HAEM, KOCHAN, ZORAK
support : SKORUP + Dj. HOPBEAT oraz VIRUZ (Styl V.iP.) + goście.


Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 30 zł od 1 kwietnia / 35 w dniu koncertu.
Czas - Salon wydawniczy, Gliwice ul. Zwycięstwa 1
Gabba - sklep muzyczny, Gliwice, GCH , ul. Zwycięstwa 52a, pasaż podziemia, ,box nr 7

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich serdecznie w majowy weekend na ten niezwykły koncert,nie zabraknie również muzycznych niespodzianek i gości specjalnych.


Projekt Tabasko został zawiązany 10 lat temu przez O.S.T.R, Kochana i DJ Haema. Zżytą przez 10 lat koncertowania ekipę zasilił w zeszłym roku beatboxer Zorak oraz wsparli Holendrzy Chris i Jaap tworzący kolektyw producencki Killing Skills. Album "Ostatnia Szansa Tego Rapu" został nagrany w całości w holenderskim studio Killing Skills w okresie między wrześniem 2011 a lutym bieżącego roku. Ta polsko-holenderska współpraca zaowocowała znacznie podwyższonymi ambicjami wszystkich uczestników, którzy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Wszyscy chcieli stworzyć dzieło przełomowe i unikatowe dla swej dotychczasowej kariery i po wszystkim wyglądają na zadowolonych z efektów pracy. Materiał wyprodukowany przez Holendrów i Ostrego to subtelne połączenie analogowej barwy sowieckich synthów z kreatywnym i niepowtarzalnym samplingiem. Opisuje je doskonale słowo "świeżość" i na tym należy poprzestać – o muzyce pisze się ciężko. Dla Zoraka i Haema sesje nagraniowe Tabasko to ich pierwsze zawodowe starcie z rapem. Wyszli z tej konfrontacji zwycięsko, o czym możecie się przekonać już wkrótce przy okazji pierwszego singla "Wychowani w Polsce".

O.S.T.R.: "Przy żadnej mojej solowej produkcji nie miałem tyle zabawy, radości i ekscytacji, jak przy płycie naszej ekipy."
Zorak: "Zrozumiałem, że pisząc teksty, robiąc kawałek i puszczając go w eter, trzeba pamiętać, że zostanie tam na zawsze, więc musi być taki, żeby za 20 lat był równie dobry co w danej chwili."
DJ Haem: "Do tej pory udzielałem się na płytach jako DJ, teraz dostałem jeszcze dodatkowo szansę powiedzenia kilku słów do mikrofonu. Kocham wyzwania i jestem wielkim fanem tych bitów, które znalazły się na płycie, więc nie mogłem pozostawić ich bez komentarza w postaci kilku zwrotek, cutów i skreczy..."
Kochan: "Praca z chłopakami to czysta przyjemność, nagrałem ten album dla tych wszystkich co nie przestali w nas wierzyć".