2012-10-19
Manufaktura Dźwięku

Zapraszamy na konkurs dla młodych muzyków - Manufaktura Dźwięku, który odbędzie się 27 października.
Jako goście zagrają: Armia i Ocean!

Jeśli tworzysz muzykę i chciałbyś się tym podzielić, to do 22.10.2012 można się jeszcze zgłaszać do przeglądu na adres mailowy: manufaktura@fabrykadrutu.org.pl.
W zgłoszeniu prosimy wysłać informacje o zespole, oraz link gdzie można posłuchać minimum 3 utworów (np. myspace), ewentualnie można je załączyć do maila, ale ze względu na przepełnianie się skrzynki preferujemy linki :)
Pięć najciekawszych zespołów zagra w koncercie finałowym 27 października. Laureat wybrany przez jury, dodatkowo zagra pomiędzy zaproszonymi gośćmi, zespołami Armia i Ocean, oraz będzie miał możliwość nagrania kilku utworów w Nona Studio.
Konkurs przewidziany jest dla zespołów z województwa śląskiego, które jeszcze nie maja oficjalnie wydanej płyty.


(powiększ)

BILETY: 30 PLN
przedsprzedaż: 25 PLN

Bilety do nabycia w sekretariacie (pok 27) GCE Halogen przy ul. Barlickiego 3 w godz: pon - pt 8.00 - 15.00,
Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1
W dniu koncertu bilety dostępne tylko na terenie Fabryki.


ARMIA

Zespół Armia powstał w 1984 roku na skutek twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty - fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne - didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii. Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z rozbudowanym instrumentarium i wyrafinowaną, ekspresyjną muzyką, synergią energetycznego rocka, folku, free jazzu i szeroko rozumianej awangardy, zawierającą cytaty z muzyki klasycznej, sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem. Zespół nagrał kilkanaście płyt, z których „Legenda” i „Triodante” zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Koncert odbywa się w ramach trasy „Armia gra Legendę”, podczas której I część koncertu stanowi odegranie tej jednej z ważniejszych płyt w historii polskiego rocka.

ARMIA gra "LEGENDĘ"

Trasa koncertowa z okazji 20-lecia wydania albumu „LEGENDA”, pierwotnie obejmująca kilka największych polskich miast, w związku z dużym zainteresowaniem publiczności rozrosła się do ponad 50 koncertów.
„LEGENDA”, wydana w roku 1991, to niezwykle spójna w warstwie muzycznej i tekstowej płyta, opowiadająca w metaforyczny sposób o ludzkich pragnieniach i duchowości. Nieprzewidywalna, pełna ciekawych harmonii i wykraczająca daleko poza hardcore’owe schematy muzyka, okraszona grą klarnetu, fletu i trąbki afrykańskiej, nadała płycie niepowtarzalny, oniryczno-baśniowy klimat. Płyta odniosła duży sukces i zdobyła uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów - m. in. znalazła się na 62. miejscu listy płyt wszechczasów magazynu Teraz Rock, w bezpośrednim sąsiedztwie Mike’a Oldfielda i Davida Bowiego. Album, który ktoś trafnie określił jako symfonia punkowa, zaliczany jest do klasyki polskiej muzyki rockowej.
Na koncertach można w całości usłyszeć „LEGENDĘ”, a także utwory z innych płyt zespołu.
Więcej informacji o trasie Armia gra „Legendę”: www.armia.art.pl/legenda

Skład zespołu: Tomasz Budzyński - śpiew, Rafał Giec - gitara, Paweł Piotrowski - bas, Daniel Karpiński - perkusja, Jakub Bartoszewski - waltornia, instrumenty klawiszowe.
www.armia.art.pl


OCEAN

Zespół Ocean powstał w 2001 roku we Wrocławiu. Grupa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów oraz pięć świetnie przyjętych płyt. Single Oceanu w znaczący sposób zaistniały zarówno w rozgłośniach radiowych, jaki i w telewizyjnych stacjach muzycznych. Do najważniejszych warto zaliczyć takie utwory jak "Dzień Dobry", "Niekumacje", "Niecierpliwy dostaje mniej", "To wszystko czego chcesz" czy "Czas by krzyczeć" promujący nominowany do nagrody Fryderyka album "Cztery".

Jubileusz 10-lecia zespołu zbiegł się w czasie z premierą ostatniego albumu grupy pod tytułem "Wojna Świń". Tym razem Ocean postanowił wykonać odważny zwrot stylistyczny i zaskoczyć swoich słuchaczy, oferując im do kości surowe i ekstremalnie energetyczne gitarowe granie. Materiał wzbudził zainteresowanie laureata nagrody Grammy - Vance'a Powell'a, odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich artystów jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon czy The Dead Weather. Płytę zarejestrowano na żywo, co w połączeniu z miksem Powell'a oraz masteringiem legendarnego Richarda Dodd'a (Kings Of Leon, Green Day, Sheryl Crow, Tom Petty, George Harrison), wyniosło Ocean na zupełnie nowy brzmieniowy i artystyczny pułap. Zarówno krytycy jak i fani okrzyknęli płytę jednym z najbardziej zaskakujących wydawnictw zeszłego roku a promujący album singiel "W piekle nie będę sam" dotarł na sam szczyt rockowych list przebojów.
www.ocean.art.pl


Wiecej informacji: www.facebook.com/starafabrykadrutu