2013-04-06
HALO!GEN

HALO!GEN to posiadająca już swoją rangę, dwudniowa interdyscyplinarna impreza kulturalna o zasięgu regionalnym mająca na celu prezentację mieszkańcom Śląska współczesnej polskiej kultury i sztuki. Łączy pokazy filmowe, wystawy oraz muzykę, wszystkie o wysokich walorach artystycznych.

Impreza odbywa się w Starej Fabryce Drutu – kompleksie pofabrycznych hal, których surowe, industrialne piękno stanowi idealną oprawę dla odbywających się tu wydarzeń kulturalnych.
Gwiazdami siódmej już edycji HALO!GENu, który odbędzie się 26 – 27 kwietnia będą zespoły R.U.T.A. i Paprika Korps.

www.facebook.com/starafabrykadrutu


PROGRAM:

Piątek 26 kwietnia / wstęp wolny

18.00 SELF ? CONTROL - wernisaż wystawy fotografii i video
19.00 Ars Electronica Animation Festival - selekcja animacji
20:30 Vimeo Party – wybór najbardziej pojechanych teledysków, memów i animacji z sieci –prowadzenie Marcin Fischer

Sobota 27 kwietnia godz. 20.00 / koncerty - wstęp biletowany

Paprika Korps
R.U.T.A.


(powiększ)

BILETY:
30 PLN / przedsprzedaż: 25 PLN
Bilety do nabycia w sekretariacie (pok 27) GCE Halogen przy ul.Barlickiego 3 w godz: pon - pt 8.00 - 15.00, Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1
W dniu koncertu bilety dostępne tylko na terenie Fabryki.


KONCERTY:

R.U.T.A

Projekt powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego - założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk. R.U.T.A. to jeden z najbardziej prestiżowych projektów obecnych na naszej rodzimej scenie muzycznej. Są laureatami wielu nagród w tym m.in. Paszportu Polityki w zeszłym roku. W sierpniu 2011,debiutancka płyta „Gore” znalazła się na 16. miejscu World Music Charts Europe, najbardziej prestiżowej listy z premierowymi płytami z muzyką świata, przygotowywanej przez dziennikarzy publicznych rozgłośni radiowych zrzeszonych w ramach EBU - Europejskiej Unii Nadawców Radiowych. Ogólnoświatowym (z wyłączeniem Polski) przedstawicielem zespołu, została największa brytyjska niezależna agencja koncertowa Frusion specjalizująca się w muzyce świata, sprawująca opiekę nad takimi gigantami sceny world jak Transglobal Underground, Che Sudaka i Dub Colossus.

Paprika Korps

Paprika Korps formacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae. Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25'ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe. Znani z tego że lubią mieszankę stylistyczną, ostatnio nagrywają wspólne utwory z zespołem R.U.T.A. Ich wspólne pojawienie się na scenie podczas HALO!GENu będzie dodatkową, specjalną atrakcją dla widzów.


WYSTAWA:

SELF ? CONTROL

Mikołaj Długosz | Eric Doeringer | Marek Gardulski | Andreas Geffeler | Lars Holdhus | Tomasz Koszewnik | Agnieszka Rayss | Moira Ricci | Wilhelm Sasnal

26 - 28 IV 2013 | Halogen! - Stara Fabryka Drutu w Gliwicach

Trzydniowa ekspozycja podczas tegorocznej edycji HALOGEN!u traktować będzie szeroko o zjawisku samokontroli - o jej istnieniu, o jej wielowarstwowości - od przestrzeni społecznej i publicznej, do aspektów osobistych i sfery prywatnej. Będzie powtarzającym się pod różnymi postaciami tytułowym pytaniem, które wywoła lawinę odpowiedzi oraz kolejnych pytań u odbiorców ekspozycji.
Na ile możliwa jest samokontrola, skoro poddawana jest ciągłej zewnętrznej i wewnętrznej manipulacji? Obrazy, znaki, symbole, hasła, wyrazy, wykrzykniki, strzałki, kolory, dźwięki - nasze umysły są przepełnione, czy jest w nich przestrzeń na samokontrolę? Czy świadomi jesteśmy tego, jak funkcjonuje biblioteka naszych myśli złożona z pamięci encyklopedycznej i wrażeniowej? Nie dostaniemy podczasz wystawy Self ? Contol gotowych odpowiedzi, ale zbiór twórczych bodźców skłaniających do refleksji.

wystawa kuratorowana i przygotowana przez:
Katarzynę Kalinę oraz Magę Sokalską

Wystawa dostępna do 28.04 g.15.00 – 19.00


FILM:

Ars Electronica Animation Festival - selekcja animacji

Przegląd najlepszych animacji z całego świata nagrodzonych i wyróżnionych podczas Ars Electronica Animation Festival w Linz w Austrii z którymi udało nam się nawiązać współpracę w ramach gliwickiego DKF-u. Ars Electronica Festival jest jednym z najważniejszych festiwali tego typu na świecie, a PrixArs, przyznawane podczas festiwalu, to jedne z najbardziej prestiżowych nagród za kreatywność i pionierskie podejście w dziedzinie mediów cyfrowych.

VIMEO PARTY

To już III edycja Vimeo Party na HALO!GENie! Autorski wybór najbardziej pojechanych teledysków, memów i animacji z sieci starannie dobrany przez Marcina Fischera, reżysera i pasjonata nowych mediów, zawsze cieszy się dużą popularnością.