2013-10-21
Spotkania Alternatywne

Zapraszamy do poprzemysłowych przestrzeni Starej Fabryki Drutu na kolejny koncert z cyklu Spotkania Alternatywne, tym razem zagrają: Mikromusic, Paula i Karol, Biff oraz Tatapali.

Spotkania Alternatywne
Stara Fabryka Drutu, ul Dubois 22, Gliwice
26 października 2013 r.
godz.20.00


(powiększ)

BILETY:
20 zł w przedsprzedaży
25 zł w dniu koncertu

do nabycia w:
CZAS Salon wydawniczy, ul. Zwycięstwa 1, Gliwice
Sekretariat GCE Halogen (pok 27) przy ul.Barlickiego 3, w godz: 8.00 - 15.00,
Sklep muzyczny Music Center Dworzec PKP Zabrze
W dniu koncertu bilety dostępne tylko na terenie Fabryki.

www.facebook.com/starafabrykadrutu


Mikromusic

„Grupa Mikromusic jest zupełnie inna niż cała nasza krajowa scena muzyczna” - powiedział o nich Marek Niedźwiecki.
To fakt. Mikromusic to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Wyróżnia się stylistyką nu-jazzową, sięgają do takich stylów jak jazz, trip hop, pop.
Od początku zespołowi kibicowali czołowi polscy muzycy, nierzadko wspierając pracę nad płytami. Na debiutanckim krążku "Mikromusic" pojawiło się wielu cenionych artystów, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński, akordeonista Piotr Dziubek.
Leszek Możdżer, pianista jazzowy: „Musimy tworzyć swój własny dorobek, musimy wypowiadać się we własnym języku, nie powinniśmy ustawiać się w ogonku naśladowców. Moim zdaniem to robi właśnie Mikromusic.”
Wrocławska formacja znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością.


Paula i Karol

Jeśli ktoś nie zna Pauli i Karola, może pomyśleć, że to po prostu dziewczyna z Kanady i chłopak z Polski, którzy spotkali się po to, by stworzyć razem kilka wesołych folkowych piosenek. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana, bo Paula i Karol to nie tylko duet, ale wielka rodzina warszawskich muzyków, którzy przez ostatnie dwa lata podbijali serca zarówno młodszych jak i starszych fanów tego typu muzyki w Polsce i za granicą.
Brytyjski "The Guardian" umieścił Paulę i Karola na liście "Dźwięk świata 2011" prezentującej najciekawsze młode zespoły. Po wydaniu EP-ki "Goodnight Warsaw" oraz pierwszego studyjnego albumu "Overshare", zespół zebrał entuzjastyczne recenzje. Nazwano ich "odkryciem roku", "najbardziej interesującym i jednym z najważniejszych nowych alternatywnych polskich zespołów". Piosenki Pauli i Karola to nie tylko chwytliwe melodie ale też teksty, z których bije szczerość, poczucie wspólnoty i dystans do postmodernistycznej pozy. Motto zespołu: Cała ekipa "Pauli i Karola" zgodzi się bez wątpienia, że szczera dyskusja przy obiedzie jest równie ważna i ciekawa jak wspólne tworzenie muzyki.


Biff

Po wydaniu świetnie przyjętej debiutanckiej płyty Ano (w 2010 r. otrzymali 7 nominacji do Fryderyka) zespół, którego trzon stanowią byli muzycy zespołu Pogodno, długo kazał nam czekać na kolejne wydawnictwo. 9 października ukazała się ich najnowsza płyta Attenzione Bambino!
Przewrotnie, jak przystało na twórców hitu zespołu Pogodno - "Orkiestra", wcale nie dziecinna, wręcz przeciwnie bardzo świadoma i dojrzała mądrością klasyków rock’n’rolla. Ubiera się w stare dobre ciuszki w różnych stylach: hard rockowy jeans, glamrockowe srebrne buty na koturnach, punkową skórę z ćwiekami, hippisowską organiczną biżuterię, bo jest po prostu zappowskim freakiem. Ze starszą siostrą "Ano" łączy ją pulsujący życiem nerwowy rytm wskazujący na lekkie ADHD i przebojowa ekstrawertyczność, która nie da jej zginąć w tłumie. Dzięki wrodzonemu wdziękowi i lekkości porusza się tanecznie, pogwizdując niewymuszone, a zarazem niebanalne melodie. Ta szelma i urwis lubi puszczać "oczko" do słuchacza, bo ceni nieskrępowaną zabawę, często w oparach absurdu. Nie jest jednak płytka i powierzchowna, lubi od czasu do czasu zanurzyć się w meandrach liryki i trochę podumać. Ale uwaga! Mimo, że z natury sympatyczna i łagodna, potrafi pokazać pazurki, a i ząbki ma dość ostre. Może to zasługa tatusiów chrzestnych z zespołu Acid Drinkers ("Chłopak") i Mitch&Mitch?
Więc Attenzione! Bierzcie i cieszcie się tym wszyscy. I śpiewajcie i pogwizdujcie!


Tatapali

TATAPALI to fuzja muzyków preferujących przeróżne, często odległe style muzyczne. Utwory to krótkie historyjki o ludzkiej niedoskonałości, tak wszechobecnej w szarej codzienności, wzbogacone odrobiną sarkazmu, z domieszką refleksji.