2013-12-18
Manufaktura Dźwięku

Manufaktura Dźwięku – 21 grudnia 2013, Gliwice, Spirala - Mrowisko,
ul. Pszczyńska 85

GOORAL
JAHOO
MOM BASSA

oraz zespoły konkursowe

„Manufaktura Dźwięku” to szósta już edycja przeglądu, którego głównym celem jest wyłonienie i promowanie najzdolniejszych śląskich zespołów muzycznych w połączeniu z koncertami zaproszonych gości. W tym roku festiwal odbędzie się 21 grudnia. Zapraszamy do klubu SPIRALA w Mrowisku przy ulicy Pszczyńskiej 85, na cały wieczór koncertów.

Jako zaproszeni goście wystąpią: GOORAL ze swoim ethno - electro show dzień po premierze swojej nowej płyty „Better Place”, laureaci ubiegłorocznej edycji "Manufaktury Dźwięku" zespół MOM BASSA, oraz reggae'owe JaHoo ze specjalnym koncertem urodzinowym z gośćmi.

Przegląd przeznaczony jest dla zespołów z województwa Śląskiego, które nie mają jeszcze na swoim koncie wydanej płyty. Jeśli tworzysz muzykę i chciałbyś się tym podzielić, to do 16.12.2013 można się jeszcze zgłaszać do przeglądu. Zgłoszenia (link do profilu na portalu myspace lub mp3, krótka informacja o zespole lub link do YT) należy wysyłać na adres: manufaktura@fabrykadrutu.org.pl.

Ze względu na przepełnianie się skrzynki mejlowej preferujemy linki :)
Najciekawsze zespoły zagrają w koncercie finałowym. Laureat wybrany przez jury, dodatkowo zagra przed GOORALem, będzie miał sesje nagraniowa w Nona Studio oraz otrzyma nagrodę pieniężną 500 zl brutto.


(powiększ)

21.12.13 SPIRALA ul. Pszczyńska 85;
Koncert podzielony jest na dwie części
- przegląd zespołów konkursowych wstęp wolny
- koncerty od godz.20.00 bilety 20/25

16.00 – 20.00 koncerty zakwalifikowanych zespołów/wjazd free

20.00 – MOM BASSA
21.00 – JAHOO + przyjaciele
22.00 ogłoszenie wyników konkursu oraz koncert laureata
23.00 - GOORAL

BILETY:
przedsprzedaż: 20 zł
w dniu koncertu 25 zł

Bilety do nabycia:
- Sekretariat (pok 27) GCE HALOGEN przy ul.Barlickiego 3 w godz: pon - pt 8.00 - 15.00,
- Księgarnia CZAS, ul. Zwycięstwa 1,
- GABBA - Sklep muzyczny ,GCH ul. Zwycięstwa 52 A, pasaż - podziemia BOX nr 7
- Sklep muzyczny Music Center Dworzec PKP Zabrze
Ilość miejsc ograniczona!

Serdecznie zapraszamy: Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży
wraz ze Stowarzyszeniem Ludzie Lasu

Wiecej informacji: www.facebook.com/starafabrykadrutu


GOORAL

GOORAL (synth/piano, beatbox, wokal): producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album “Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną, której efektem był kultowy album Ethno Elektro.
Gooral zaczynał od występow solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na energetycznych koncertach, na których usłyszeć też można kult ciszy. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska. Oraz w wielu polskich i czasem europejskich klubach.
Dzwiekami Ethno Elektro, zainspirował się sam Jurek Owsiak, popychając Goorala do kolaboracji z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, przy stworzeniu widowiska live. Owocem, tego niecodziennego połączenia, jest wydane 4 grudnia DVD z zapisem całego wspólnego występu na Przystanku Woodstock przed kilkusettysięczną publicznością.
Koncert odbędzie się dzień po premierze nowej płyty Goorala „Better Place”. Premiera przekładana od ponad roku, zaowocowała powstaniem krążka bez przypadkowych dźwięków, dopracowanego pod każdym względem, a artysta, zamiast powierzyć zmiksowanie i mastering w ręce studio, sam podjął się ogromnej i żmudnej pracy z tym związanej, zaklinając w dźwięki spory kawał samego siebie - już po pierwszym przesłuchaniu czuć, że płyta jest bardziej osobista, niż poprzednia. To samo można powiedzieć o pozostałych, którzy przyczynili się do powstania albumu: Annie ‘Wiośnie’ Rogowskiej, Macieju ‘Kamerze’ Szymonowiczu, Piotrze Gawronie, Janie Mędrali i Adriannie Styrcz - każde z nich odcisnęło tu swój unikalny styl i charakter.

www.gooral.net

www.facebook.com/NiezlyGooral


JAHOO specjalny koncert urodzinowy!

Czwarte urodziny i zarazem trzecia rocznica debiutu zespołu JaHoo zaowocują specjalnie przygotowanym repertuarem. Zaproszenie zespołu przyjęli wszyscy byli wokaliści, członkowie zespołu, a pozytywne wibracje reggae i - na co liczymy, liczny udział publiczności, wspomagać będą aktualną wokalistkę Asię przebywającą w szpitalu. Wraz z JaHoo wystąpią: Neszka i Martinez, Wojtek Musialski, Andrzej Totenton Szymański i na koniec, mocne dancehallowe uderzenie w wykonaniu jego projektu “Dom Bez Klamek” przy akompaniamencie JaHoo. Takiego składu i tych piosenek w zestawieniu JaHoo + przyjaciele, nie usłyszycie i nie zobaczycie nigdzie poza tą właśnie imprezą. Big Up!


MOM BASSA

Zespół powstał z inicjatywy basisty i wokalisty - Rafała chiro Chirowskiego, który do współpracy zaprosił dwóch utalentowanych i otwartych na nowe muzyczne horyzonty muzyków: multiperkusistę Krzysztofa Ziółkowskiego i multiinstrumentalistę Przemysława ‘Słonia’ Grunwalda.
W tym składzie od samego początku gliwickie trio konsekwentnie realizuje twórczy plan, który zakłada granie muzyki inspirowanej różnymi gatunkami (od jazzu, bluesa i reggae, przez funk, disco i hip-hop, po punk rock i hard core), z jednoczesnym odwróceniem ról, jakie pełnią poszczególne instrumenty w klasycznym zespole rockowym.
Stąd charakterystyczna dla Mom Bassa jest dziwna „połamana” gra sekcji rytmicznej, w której gitara basowa pełni jednocześnie funkcję gitary prowadzącej a instrumenty perkusyjne czasem zdają się grać melodie, jak również niekonwencjonalne brzmienie gitary i klawiszy balansujące na granicy dysharmonii i dysonansu.

Sami o sobie mówią: „... podobno nasza twórczość jest lustrzanym odbiciem wszystkich emocji. Z tą różnicą, że odbijają się one na odwrót. Nie bez znaczenia pewnie jest tu fakt, że teksty - poza nami samymi - piszą nam: Bolesław Leśmian, William Blake, Jan Kochanowski i inni powiedzmy - odwróceni...”