2014-04-16
HALO!GEN

Zapraszamy 25-26 kwietnia
Stara Fabryka Drutu, ul Dubois 22 Gliwice

Piątek 25 kwietnia

18.00 Wernisaż wystawy prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego w Gliwicach (wstęp wolny)
20.00 Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa

Sobota 26 kwietnia

19.00 Vimeo Party – wybór najbardziej pojechanych teledysków, memów i animacji z sieci–prowadzenie Marcin Fischer (wstęp wolny)
20.30 The Dumplings
Pustki


(powiększ)

BILETY:
Jednodniowe:
w dniu koncertu: 30 PLN / przedsprzedaż: 25 PLN
Karnet dwudniowy 40 PLN – tylko w przedsprzedaży (do 24.04)
Bilety do nabycia:
sekretariat (pok 27) GCE Halogen przy ul.Barlickiego 3 w godz: pon - pt 8.00 - 15.00,
Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1

W dniu koncertu bilety dostępne tylko na terenie Fabryki.

Wiecej informacji: www.facebook.com/starafabrykadrutu


KONCERTY:

Kapela ze Wsi Warszawa

Po wielu latach starań w końcu udało się zaprosić na HALO!GEN Kapelę ze Wsi Warszawa. To jeden z najbardziej utytułowanych rozpoznawanych na całym świecie polskich zespołów. Powstali w 1997 roku i przez ponad 15 lat działalności zdobyli większość możliwych nagród w kraju (w tym Fryderyki). Za granicą zostali m.in. laureatami bardzo prestiżowej BBC Radio 3 Awards for World Music, mają na swoim koncie również nominację do najbardziej znanej muzycznej nagrody na świecie czyli Grammy.

Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z dj'ami.

Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską. Blisko 40 krajów, 5 kontynentów. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Sydney, Moskwę, Paryż, Lizbonę, Stambuł, Algier po Nowy Jork, Chicago, Los Angeles, Toronto i Vancouver. Teatry, kluby, największe (Glastonbury, Roskillde, WOMAD, Sziget, Rudolstadt) festiwale. Niewielkie grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. I tak bez przerwy od 1997.

The Dumplings

Można ich nazwać największą sensacją muzyczną 2013 roku. Ponad 13 tysięcy fanów na facebooku w miesiąc to nie przypadek (aktualnie jest ich ponad 25 tysięcy). Muzyka The Dumplings jest bowiem idealną wypadkową tego, czego brakowało nowemu pokoleniu na polskiej scenie. Justyna Święs (śpiew i teksty) i Kuba Karaś (muzyka i teksty) tworzą muzykę elektroniczną bez kompleksów, za to z silnym pierwiastkiem autentycznych emocji. Poszukując swojego brzmienia zahaczając o eksperymenty rytmiczne, ale nie zapominają o harmonii na linii wokal – bity. Nie stronią od przeszywającego smutku, ale doskonale odnajdują się w tanecznych klimatach. Ich nagrania znalazły się już w Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej w Trójce i Miastosferze Noviki i Lexa w Roxy FM i londyńskim radiu XFM.

Sami piszę o sobie:
Niepozorna fanka kóz kochająca muzykę równie bardzo co jej zdrowo szurnięty kolega poznają się w 2011 roku, gdy ONA prosi go o akompaniament na konkurs piosenki. On się zgadza i tak się zaprzyjaźniają, że po miesiącu prób znajdują wspólny 'muzyczny' język i postanawiają założyć zespół, którego styl i skład krystalizował się przez długie 2 lata. Ona fanka klasycznych brzmień i spokoju. On lubiący bas wiercący dziurę w brzuchu i eksperymenty z dziwnymi dźwiękami. To my tworzymy The Dumplings.

Nie mają jeszcze wydanej płyty, a ich pierwsza trasa koncertowa (m.in. Opole, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Warszawa) została wyprzedana. Dodatkowo mieszkają po sąsiedzku, bo w Zabrzu, a to wszystko osiągnęli będąc jeszcze w liceum!

Pustki

Zespół uznany przez krytyków za jeden z najbardziej ambitnych i oryginalnych na polskim rynku. Pustki zostały dwukrotnie rok po roku nominowane do prestiżowej nagrody Paszportu Polityki, otrzymały nagrodę “miazgi” miesięcznika PULP w kategorii zespół roku i płyta roku. Zagrali również dwukrotnie na jednym z najbardziej znanych i prestiżowych festiwali w USA – SXSW. Transowa rytmika, analogowe klawisze i gitary. To wszystko osadzone w delikatnym klimacie, który niespodziewanie przechodzi w jazgot. Po wielkich sukcesach płyt „Koniec Kryzysu” i „Kalambury” właśnie 7 marca ukazała się najnowsza płyta zespołu - „Safari”.

Jak sami mówią: „nowa płyta to zawsze wyzwanie, szczególnie dla takiego zespołu jak my, który nie lubi się powtarzać. Jak zwykle chcieliśmy, żeby album był inny niż wszystkie poprzednie. Tyle rzeczy wydarzyło się w międzyczasie, tyle koncertów zagraliśmy, tyle zmieniło się w życiu każdego z nas, rodziny, macierzyństwo, więc zmiany nastąpiły naturalnie. Postanowiliśmy mocniej niż kiedykolwiek postawić na piosenki, siłę melodii i tekstu. Chcieliśmy też grać w inny sposób, inaczej podejść do instrumentów i więcej pracy włożyć w produkcję płyty. Nie mogliśmy zdecydować się na producenta, więc album miksowaliśmy z trzema różnymi osobami.” Jednym z producentów płyty był Eddie Stevens znany ze współpracy m.in. z takimi tuzami światowej sceny jak Fat Boy Slim, Moloko czy Zero 7.


FILM - VIMEO PARTY

To już IV edycja Vimeo Party na HALO!GENie! Autorski wybór najbardziej pojechanych teledysków, memów i animacji z sieci starannie dobrany przez Marcina Fischera, reżysera i pasjonata nowych mediów, zawsze cieszy się dużą popularnością.


WYSTAWA

W ramach HALO!GENu zaprezentujemy również tegoroczne prace dyplomowe absolwentów Liceum Plastycznego w Gliwicach. Z roku na rok poziom prac uczniów jest coraz większy. Będzie to okazja, aby zobaczyć jak będzie wyglądać przyszłość gliwickiej sceny artystycznej.