2015-04-13
HALO!GEN

Zapraszamy 17-18 kwietnia
Stara Fabryka Drutu, ul Dubois 22 Gliwice

Program:

17.04.2015 (piątek) WSTĘP WOLNY

19.00 Vimeo Party: Teledyski o których nie miałeś pojęcia bo jesteś miły i dobrze uczesany.
20.00 Wystawa: Wielokrotna Ekspozycja - Ars Electronica Animation Festival on Tour

18.04.2015 (sobota)

20.00 Koncerty:
Fisz Emade Tworzywo
Gooral


(powiększ)

BILETY (na 18.04):
W dniu koncertu: 30 PLN
Przedsprzedaż: 25 PLN

Bilety do nabycia:
w sekretariacie (pok 27) GCE Halogen przy ul. Barlickiego 3 w godz: pon - pt 8.00 - 15.00
Księgarnia Czas ul. Zwycięstwa 1
Sklep Muzyczny Music Centrum Dworzec PKP Zabrze

W dniu koncertu bilety dostępne tylko na terenie Fabryki.

Wiecej informacji: www.facebook.com/starafabrykadrutu


KONCERTY:

Fisz Emade Tworzywo

Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale experymentują starają się jednak by wszystkie ich wynaliazki łaczył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.
Ich ostatnia płyta Mamut, wydana w 2014 roku to jedno z największych ich dokonań. Uznana przez wielu za płytę roku (np. Gazeta Wyborcza) wprowadziła dotad niespotykaną jakość na polskiej scenie. Została również nominowana do Fryderyków (rozdanie 23.04) w kategoriach: album roku elektronika/indie/alternatywa, teledysk roku – do utworu Pył, oraz utwór roku – Ślady. Płytę znakomicie odebrali nie tylko krytycy ale również publiczność która tłumnie wypełnia sale koncertowe. Dlatego bardzo nam miło, że udało się zaprosić po raz kolejny Fisza Emade Tworzywo do Starej Fabryki Drutu. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że na płycie Mamut wystąpiła gościnnie Justyna Święs z zespołu The Dumplings – zeszłorocznego gościa HALO!GENu.

Gooral

GOORAL (synth/piano, beatbox, wokal): producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
Gooral zaczynał od występów solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na energetycznych koncertach, na których usłyszeć też można kult ciszy. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska. Oraz w wielu polskich i czasem europejskich klubach.
Dźwiękami Ethno Elektro, zainspirował się sam Jurek Owsiak, popychając Goorala do kolaboracji z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, przy stworzeniu widowiska live. Owocem, tego niecodziennego połączenia, jest wydane 4 grudnia DVD z zapisem całego wspólnego występu na Przystanku Woodstock przed kilkusettysięczną publicznością. W zeszłym roku Gooral powrócił z nową bardzo dobrą płytą: Better Place, pieczętując współpracę z Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Kamerem Szymonowiczem.
Gooral cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodych ludzi czego mieliśmy dowody zapraszając go na organizowane wcześniej koncerty. Jest gwarantem szalonej zabawy na wysokim poziomie.


WYSTAWA

Wielekrotna Ekspozycja - Ars Electronica Animation Festival on Tour

Ars Electronica Festival w Linzu to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych skupiających twórców posługujących się nowymi mediami, naukowców, medioznawców, edukatorów i socjologów . Od ponad trzydziestu lat Ars Electronica prezentuje trendy, technologie i sztukę określającą kierunki rozwoju nowych mediów.
Do tej pory były organizowane pokazy „kinowe” wybranych prac z festiwalu, natomiast w tym roku postanowiliśmy zaprezentować je symultanicznie w kilku miejscach w Starej Fabryce Drutu. Dzięki temu mamy możliwość pokazania prac które nie nadają się do pokazów „kinowych” a są niezmiernie ciekawe. Dzięki zaprezentowaniu sekcji filmowej Ars Electronica w przestrzeni Starej Fabryki Drutu w różnorodnych systemach prezentacji, widz otrzymuje zróżnicowane wrażenia, które ubogacają zarówno doświadczenie zbiorowego uczestnictwa, jak i jednostkowe wrażenia. Zróżnicowanie skali odbioru od quasi kinowej projekcji z widownią, przez publiczny odbiór w małej przestrzeni, aż do intymnego jednoosobowego doświadczenia, umożliwi wprowadzenie widza w różnorodne sytuacje narracyjne (całej instalacji), oraz relacje z pojedynczym dziełem filmowym.
Kuratorem wystawy jest Agnieszka Sysoł.


FILM

Vimeo Party: Teledyski o których nie miałeś pojęcia bo jesteś miły i dobrze uczesany.

To już V edycja Vimeo Party na HALO!GENie! Autorski wybór najbardziej pojechanych teledysków, memów i animacji z sieci starannie dobrany przez Marcina Fischera, reżysera i pasjonata nowych mediów, zawsze cieszy się dużą popularnością.