Usługi

Furtki i bramy

Wejście na posesję zawsze stanowi ważny punkt – decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie odnosi gość. Dlatego tak duża wagę przywiązuje się do aranżacji furtki lub bramy wejściowej. Jeśli zależy nam na eleganckim i oryginalnym efekcie, warto zamówić ręcznie kute elementy. Można im nadać finezyjny design, który zupełnie odmieni oblicze wejścia na posesję.

Ogrodzenia

Ogrodzenie domu to wytyczenie granic działki i zwiększenie bezpieczeństwa domowników. Ale ESEF to również ozdoba posesji. Zamiast decydować się na mało efektowny płot z siatki czy równie nieestetyczne sztachety, warto zainwestować w szlachetne materiały: kamień i metal. Aby ogrodzenie było efektowne i oryginalne, zrezygnujmy z banalnych propozycji dostępnych w sklepach na rzecz autorskiego projektu.
Pracownie artystyczne zajmujące się projektowaniem przestrzeni, kowalstwem artystycznym, rzeźbą czy metaloplastyką oferują ręcznie kute ogrodzenia, które nadają elegancki, niepowtarzany charakter każdej posesji.

Ozdobne lampy

Lampa, choć ceniona przede wszystkim ze względu na walory praktyczne, nie musi być jedynie dodatkowym źródłem światła we wnętrzu, ale może stać się jego ozdobą. W sklepach znajdziemy obecnie wiele lamp o ciekawym designie, ale to prawdziwi artyści potrafią zamienić zwykłą lampę w dzieło sztuki. Wiele pracowni autorskich ma w swoich ofertach projektowanie i realizację właśnie takich przedmiotów. Ręcznie kute lampy, do których wykonania wykorzystuje się kowalstwo artystyczne, ale też np.
złotnictwo czy grafikę, stają się dekoracyjnymi rzeźbami, gdzie materiał tworzy harmonijną całość ze światłem. To oryginalna ozdoba każdego wnętrza.

Balkony

Balkon to wyjątkowa przestrzeń, dzięki obecności kwiatów o dekoracyjnym charakterze. Jednak to nie tylko rośliny są ozdobą balkonu, ale też jego architektura. Ręcznie kuta balustrada czy mozaika na podłodze zamieni banalny balkon w wyjątkowe i bardzo efektowne miejsce.