Decoupage

Może powiedzmy coś więcej o sztuce jako hobby takie domowe? Nie każdy ma możliwości i umiejętności rzeźbić, grać na instrumencie czy tworzyć przy pomocy dużych maszyn. Czasem po prostu pojawia się problem finansowy, czasem brak miejsca. Proponujemy zacząć od decoupage! Dlaczego? Przeczytaj!

Jeśli szukasz ciekawego hobby, równocześnie będąc miłośniczkom niebanalnych dekoracji, dekorowanie metodą decoupage jest idealną rozrywką dla Ciebie! Czym tłumaczenia techniczne francuskie jest decoupage i na czym polega? Decoupage to technika dekoracyjna polegająca na wycinaniu ciekawych wzorów z papieru oraz naklejaniu ich na konkretne przedmioty, jak szkatułki, ramki na zdjęcia, czy nawet talerze, ramy obrazów czy meble. Najciekawszym w tej technice jest efekt końcowy- przedmiot po całej obróbce wygląda jak pomalowany! Jak przygotować dekorację w takim stylu? W pierwszej kolejności należy pomalować dany przedmiot farbą, kolejnym krokiem jest naklejenie konkretnego wzoru wyciętego wcześniej z papieru. Aby efekt był trwalszy, warto po skończeniu dekoracji pokryć przedmiot warstwą bezbarwnego lakieru. Jeśli dopiero rozpoczynamy swą przygodą z tego typu sztuką, warto wybierać płaskie przedmioty, które są prostsze w obróbce.

Wycinane samodzielnie wzory możemy także zastąpić gotowymi wzorzystymi serwetkami papierowymi. Decoupage jest świetną techniką dekoracyjną dla osób, które lubią wyjątkowe dekoracje. Tego typu hobby to jednak nie tylko świetna okazja do stworzenia wyjątkowych dekoracje ale również idealny sposób na relaks, poprawienie zdolności manualnych oraz poprawę koncentracji. Ozdabianie przedmiotów metodą decoupage pozwala także stworzyć wyjątkowe prezenty dla bliskich osób. Ramka na zdjęcia z ciekawym wzorem, wazon, rama od obrazu czy nawet zastawa stołowa z pewnością zachwycą każdego!