Ręcznie kute przedmioty

Recznie kuta rzezba

Nie ma chyba bardziej wyjątkowej sztuki, niż rękodzieło. Wytwór rąk człowieka, posiadający wybitne walory estetyczne, ale i wykonany z ogromną pasją, to zawsze przedmiot wyjątkowy, bez względu na to, czy będzie to biżuteria, mebel, czy element garderoby.   Rękodzieło obejmuje różne techniki, w tym także rzeźbę. Ręcznie wykonywane posagi, statuetki i pomniki to od tysiącleci obiekty pożądania i podziwu. Często wystawiane w muzeach czy galeriach, są świadectwem kunsztu człowieka, który od stuleci nie uległ zmianie.

Tradycyjnie bowiem rzeźby wykonuje się cały czas tym samym sposobem, a mianowicie wykuwa się je ręcznie. Taki sposób wymaga od rzeźbiarza nieprzeciętnych zdolności technicznych, ogromnej precyzji i zmysłu estetycznego. Niezależnie, czy rzeźba jest ręcznie kuta w kamieniu czy metalu, jest to proces czasochłonny, ale jego efekt potrafi przerosnąć najśmielsze oczekiwania. W dzisiejszych czasach ręcznie kute rzeźby to nie tylko muzealne eksponaty, ale też przedmioty codziennego użytku. Rzeźba jest ważną dyscypliną sztuki użytkowej, dzięki czemu dzisiaj ręcznie rzeźbione przedmioty, takie jak meble czy dekoracje, coraz częściej pojawiają się w naszych domach.

To symbole szyku i stylu, dobrego smaku oraz zamiłowania do szeroko rozumianej sztuki. Artyści parający się rzeźbą, chętnie realizują indywidualne zamówienia, tworząc wyjątkowe, niepowtarzalne ręcznie kute przedmioty.

 

Recznie kute balustrady schodow

Na pierwszy rzut oka balustrada schodów, czy to w domu, hotelu czy innym wnętrzu, ma wymiar czysto praktyczny. Stanowi podporę i bezpieczną granicę. Okazuje się jednak, że balustrada może stać się prawdziwą ozdobą pomieszczenia, a nawet prawdziwym dziełem sztuki. Wszystko dzięki artystom, którzy nawet tak zwyczajnym elementom wyposażenia potrafią nadać niezwykły wygląd i charakter. Wystarczy tylko zrezygnować z powszechnie dostępnych i seryjnie produkowanych wzorów, a zamiast tego zdecydować się na rękodzieło – najlepszy  sposób na uzyskanie rzeczy pięknej i wyjątkowej.

Jak się okazuje, nawet balustrady schodów są wykonywane przez rzemieślników w pracowniach artystycznych. Metal, z którego najczęściej wykonuje się balustrady, to doskonałe tworzywo dla rzeźbiarzy, którzy zwykłą balustradę potrafią przemienić w coś niezwykłego. Dodatek drewna i szkła nadaje projektowi indywidualnego charakteru. Ręcznie wykuwane balustrady zachwycają finezją i oryginalnym designem, a dbałość o detale widoczna jest na pierwszy rzut oka. Motywy roślinne czy abstrakcyjne wzory – wszystko zależy od wizji inwestora oraz fantazji artysty. Tak zaprojektowane schody będą prawdziwą ozdoba każdego wnętrza.